Zestaw użytkownika nr 4603_9590
Zestaw użytkownika
nr 4603_9590
Podstawą prostopadłościanu jest kwadrat o boku długości 4, a wysokość prostopadłościanu jest równa 8. Połączono odcinkami środki trzech krawędzi prostopadłościanu, z których żadne dwie nie leżą w jednej płaszczyźnie, i otrzymano trójkąt
- Oblicz długości boków trójkąta .
- Wyznacz miary kątów trójkąta .
W graniastosłupie prawidłowym sześciokątnym płaszczyzna zawierająca przekątne sąsiednich ścian bocznych, wychodzących z tego samego wierzchołka, jest nachylona do podstawy graniastosłupa pod kątem . Pole przekroju graniastosłupa tą płaszczyzną równa się . Zaznacz na poniższym rysunku kąt . Oblicz objętość tego graniastosłupa.
Trzy wychodzące z jednego wierzchołka krawędzie równoległościanu są równe i . Krawędzie i są prostopadłe, a krawędź tworzy z każdą z nich kąt ostry . Oblicz objętość równoległościanu.
Oblicz objętość i pole powierzchni graniastosłupa, którego podstawą jest romb o przekątnych długości 6 cm i 8 cm, którego przekątna ściany bocznej tworzy z krawędzią podstawy kąt o mierze .
W graniastosłupie czworokątnym prawidłowym przekątna o długości jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem . Wiadomo, że . Wyznacz objętość tego graniastosłupa.