Pomoc serwisu zadania.info

Często zadawane pytania (FAQ)

Odpowiedzi

 1. Korzystanie z zasobów serwisu
  • Jak znaleźć zadanie...

   W miarę rozrostu bazy szukanie zadań bywa kłopotliwe - my też mamy z tym czasem problemy!

   Wszystkie zadania są przypisane do końcowych kategorii (liści). Jest kilka prostych reguł, które mogą pomóc wam w szukaniu zadań.
   - Jeżeli w treści zadania występuje słowo 'ciąg', to zadanie trafia do działu 'ciągi'.
   - Jeżeli w treści zadania występuje funkcja, to zadanie trafia do działu 'funkcje'.
   - Jeżeli w treści zadania występuje wykres funkcji, to zadanie trafia do działu 'funkcje/wykresy'.
   - Jeżeli w treści zadania występuje równanie, miejsca zerowe funkcji lub układ równań, to zadanie trafia do działu 'równania' itd.

   Oczywiście czasami zadania nie dają się łatwo sklasyfikować, wtedy najczęściej lądują w kilku działach.

  • Co oznaczają gwiazdki przy treściach zadań?

   Gwiazdki przy treściach zadań oznaczają ich stopień trudności. Gwiazdki są nadawane w ramach działu w którym zadanie się znajduje, dlatego nie muszą one oddawać prawidłowych relacji między zadaniami z różnych działów.

   Na przykład, gwiazdki powinny pokazywać, które zadania dotyczące trójkąta równobocznego są trudne, a które łatwe. Jeżeli jednak wyświetlimy wszystkie zadania ze 'szkoły średniej', to mogą zdarzyć się dziwne rzeczy - po prostu niektóre działy są naturalnie łatwiejsze od innych.

  • Oznaczenia poziomu trudności są błędne!?
   Nadawanie poziomu trudności jest często kwestią gustu, więc możecie się z naszą klasyfikacją nie zgadzać - nie ma w tym nic dziwnego.

   Faktem jest natomiast, że jeżeli dwa podobne zadania są dodawane w dużym odstępie czasu to mogą skończyć z innymi trudnościami - zwykła ludzka ułomność. W takiej sytuacji napiszcie nam o tym.

  • Na jakiej licencji udostępniane są treści w serwisie?
   Wszystkie treści zadań, artykuły (newsy), recenzje oraz wersje pdf tych materiałów udostępniane są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe (CC BY-SA 4.0).

   Oznacza to, że materiały te mogą być rozpowszechniane z zachowaniem informacji o licencji i autorze. W przypadku rozpowszechniania treści pobranych z portalu wymagane jest dołączenie do rozpowszechnianych treści zapisu postaci:

   Materiał pobrany z portalu www.zadania.info.

   Wszelkie prawa do rozwiązań zadań, treści poradników oraz plików plakatów są zastrzeżone na rzecz portalu zadania.info lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępniane na stronach portalu zadania.info. Więcej szczegółów można znaleźć w treści regulaminu korzystania z zasobów portalu zadania.info.

 2. Płatności w serwisie
  • Zarejestrowałem się, ale nie mogę się zalogować.
   System logowania w serwisie wymaga, aby przeglądarka miała włączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). W przypadku kłopotów z logowaniem należy upewnić się, że przeglądarka obsługuje pliki cookie, i że obsługa ta jest włączona. Często najprostszym rozwiązaniem tego typu problemów jest instalacja przeglądarki Firefox.
  • Zapomniałem hasła, jak mogę je odzyskać?
   Nowe hasło można wygenerować na stronie logowania.
  • Czy dokonując płatności za 6,90 zł otrzymam dostęp tylko do jednego pliku, czy do wszystkich?
   Dokonując płatności za 6,90 zł otrzymuje się 20 minutowy dostęp do wszystkich materiałów dostępnych w serwisie.
  • Wysłałem SMS, a nie otrzymałem wiadomości zwrotnej.
   Zwykle zwrotna wiadomość SMS powinna nadejść natychmiast po wysłaniu SMS'a, ale zdarza się, że wiadomość taka przychodzi dopiero po kilku minutach. Jeżeli wiadomość zwrotna nie nadejdzie w ciągu kliku minut proszę przesłać taką informację na adres kontakt@usuń tozadaniausuń to.info, a obsługa serwisu prześle kod na adres e-mail. Proszę pamiętać o podaniu numeru telefonu, z którego wysłano wiadomość SMS.
  • Wysłałem SMS, a w odpowiedzi otrzymałem pustą wiadomość.
   Tego typu problemy należy reklamować bezpośrednio u operatora poprzez specjalny formularz reklamacyjny. Ponadto należy zgłosić problem pod adres kontakt@usuń tozadaniausuń to.info, a obsługa serwisu prześle kod na adres e-mail. Proszę pamiętać o podaniu numeru telefonu, z którego wysłano wiadomość SMS.
  • Wysłałem SMS, a w odpowiedzi otrzymałem informację o błędnej treści wiadomości SMS.
   W przypadku płatności SMS, treścią wiadomości SMS musi być dokładnie fraza 'KOD.ZADANIA'. Jakakolwiek różnica w treści wiadomości SMS sprawia, że taki SMS jest traktowany przez operatora jako nieprawidłowy i w ogóle do nas nie dociera. Sytuacja ta jest równoważna wysłaniu wiadomości SMS na nieprawidłowy numer. Jeżeli jednak treść wiadomości była poprawna, to sytuację taką należy reklamować bezpośrednio u operatora poprzez specjalny formularz reklamacyjny.
  • Jak długo jest ważny otrzymany kod?
   Kod otrzymany w wiadomości SMS jest ważny bezterminowo.
  • Jak mogę sprawdzić, czy mam aktywny abonament?
   Informację o dacie ważności abonamentu można uzyskać na stronie profilu użytkownika (po zalogowaniu).
  • Zrobiłem przelew, a moje konto nadal jest nieaktywne.
   Aktywacja abonamentu następuje natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie. W przypadku przelewów bankowych i wpłat na poczcie tego typu operacja zwykle trwa 1-2 dni roboczych.
   Jeżeli w przeciągu 3 dni roboczych od dnia wykonania przelewu konto nadal pozostaje nieaktywne prosimy o kontakt pod adresem kontakt@usuń tozadaniausuń to.info, gdyż najczęściej oznacza to, że dane podane w poleceniu przelewu nie pozwalają jednoznacznie zidentyfikować konta użytkownika w naszym serwisie.
  • W danych przelewu podałem adres e-mail, a moje konto jest nadal nieaktywne.
   Abonament może być aktywowany tylko użytkownikom, którzy dokonali rejestracji w serwisie zadania.info. Rejestracji można dokonać wypełniając pola formularza.
 3. Działalność serwisu
  • Czy mogę zamieścić w bazie własne zadania?
   Jeżeli chciałabyś/chciałbyś zamieścić w naszym serwisie ciekawe zadanie (i/lub jego rozwiązanie), to możesz je wysłać na adres kontakt@usuń tozadaniausuń to.info. Preferowane typy przesyłanych plików to .pdf, .odf, .txt, .rtf, .doc, .jpg, .tex
  • W jaki sposób mogę wspomóc rozwój serwisu?

   Przede wszystkim informujcie nas o wszystkich błędach, niejasnościach i literówkach w treściach i rozwiązaniach zadań. Rozwiązania prawie zawsze są pisane w pośpiechu i nie przechodzą żadnej korekty. Jedyny sposób na poprawienie ich jakości to Wasze uwagi.

   Rozwój portalu w głównej mierze zależy od jego popularności, dlatego bardzo nam zależy na Waszym udziale w jego promocji. Możecie to zrobić na wiele sposobów:
   - jeżeli piszecie bloga, napiszcie na nim o nas;
   - jeżeli bierzecie udział w dyskusjach na forach dla młodzieży, napiszcie tam o nas;
   - dajcie znać o istnieniu portalu swoim kolegom i koleżankom ze szkoły.

  • W jaki sposób skontaktować się pracownikami serwisu?
   We wszystkich sprawach dotyczących działalności serwisu proszę pisać na adres: kontakt@usuń tozadaniausuń to.info
  • Gdzie mogę znaleźć regulamin serwisu zadania.info?
   Regulamin korzystania z zasobów i usług serwisu zadania.info dostępny jest na stronie https://www.zadania.info/regulamin.
spinner