Zestaw użytkownika nr 7704_2621
Graniastosłupy
Podstawą graniastosłupa jest trójkąt prostokątny, w którym przeciwprostokątna ma długość 8 cm, a jeden z kątów ma miarę . Powierzchnia boczna tego graniastosłupa po rozwinięciu na płaszczyznę jest kwadratem. Oblicz pole powierzchni całkowitej i objętość tego graniastosłupa.
Podstawą graniastosłupa jest trójkąt prostokątny równoramienny o ramieniu długości 9. Kąt między przekątną największej ściany bocznej i wysokością graniastosłupa jest równy . Oblicz pole powierzchni bocznej i objętość tego graniastosłupa.
Objętość graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równa , a pole powierzchni bocznej tego graniastosłupa jest równe 72. Oblicz długość krawędzi podstawy oraz długość wysokości tego graniastosłupa.
Objętość graniastosłupa prawidłowego trójkątnego jest równa , a pole powierzchni bocznej tego graniastosłupa jest równe 36. Oblicz sinus kąta, jaki tworzy przekątna ściany bocznej z sąsiednią ścianą boczną.
Podstawą graniastosłupa prawidłowego jest trójkąt, w którym wysokość ma długość . Przekątne ścian bocznych wychodzące z jednego wierzchołka tworzą kąt taki, że . Oblicz objętość graniastosłupa.
Oblicz wysokość graniastosłupa sześciokątnego prawidłowego, wiedząc, że krawędź podstawy ma długość 5cm, zaś najdłuższa przekątna graniastosłupa jest 4 razy dłuższa od najkrótszej przekątnej podstawy.
Graniastosłup prawidłowy trójkątny przecięto płaszczyzną, przechodzącą przez środek ciężkości górnej podstawy i krawędź dolnej podstawy, pod kątem do dolnej podstawy. Pole otrzymanego przekroju wynosi . Oblicz objętość tego graniastosłupa.
W graniastosłupie prawidłowym trójkątnym o krawędzi podstawy przekątna ściany bocznej tworzy z drugą ścianą boczną kąt o mierze . Oblicz
- długość przekątnej ściany bocznej,
- długość wysokości graniastosłupa,
- objętość i pole powierzchni całkowitej.
Podstawą prostopadłościanu jest kwadrat. Przekątna tego prostopadłościanu ma długość i jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem . Oblicz objętość i pole powierzchni całkowitej prostopadłościanu i wykonaj rysunek.
Wysokość prostopadłościanu o podstawie kwadratowej jest dwa razy dłuższa od krawędzi podstawy. Objętość prostopadłościanu jest równa . Wyznacz pole powierzchni całkowitej tego prostopadłościanu.