Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

Na skróty

Recenzje

Linki sponsorowane

cornersM

Linki sponsorowane

cornersR
Zadanie nr 1510474

Antek kupił b kilogramów bananów w cenie 2,5 zł za 1 kg i o 0,5 kg więcej brzoskwiń w cenie 3 zł za 1 kg. Ile Antek zapłacił za zakupy?

Wersja PDF
Rozwiązanie

Za banany Antek zapłacił 2,5b zł . Natomiast za brzoskwinie zapłacił 3(b + 0,5 ) zł . Zatem za zakupy zapłacił

2,5b+ 3(b + 0,5) = 2,5b + 3b + 1 ,5 = 5,5b + 1,5 zł.

 
Odpowiedź: 5,5b + 1,5 zł

Wersja PDF
Twoje uwagi
Nie rozumiesz fragmentu rozwiązania?
W rozwiązaniu jest błąd lub literówka?
Masz inny pomysł na rozwiązanie tego zadania?
Napisz nam o tym!