Zadania.info Największy internetowy zbiór zadań z matematyki

/Konkursy/Zadania/Zadania z treścią/Praca

Wyszukiwanie zadań

Do zbiornika o pojemności  3 700 m można doprowadzić wodę dwiema rurami. W ciągu jednej godziny pierwsza rura dostarcza do zbiornika o 5 m 3 wody więcej niż druga rura. Czas napełniania zbiornika tylko pierwszą rurą jest o 16 godzin krótszy od czasu napełniania tego zbiornika tylko drugą rurą. Oblicz, w ciągu ilu godzin pusty zbiornik zostanie napełniony, jeśli woda będzie doprowadzana przez obie rury jednocześnie.

Ukryj Podobne zadania

Do zbiornika o pojemności  3 840 m można doprowadzić wodę dwiema rurami. W ciągu jednej godziny pierwsza rura dostarcza do zbiornika o 3 m 3 wody więcej niż druga rura. Czas napełniania zbiornika tylko pierwszą rurą jest o 32 godziny krótszy od czasu napełniania tego zbiornika tylko drugą rurą. Oblicz, w ciągu ilu godzin pusty zbiornik zostanie napełniony, jeśli woda będzie doprowadzana przez obie rury jednocześnie.

Trzy brygady malarzy powinny pomalować most. Jeśli pracowałaby tylko pierwsza brygada, to pomalowałaby go w 10 dni, gdyby pracowała tylko druga to w 12 dni, a gdyby tylko trzecia to w 15 dni. Ile dni zajmie pomalowanie mostu wszystkim trzem brygadom, jeśli będa pracować razem?

Pięć kotów zjada pięć myszy w ciągu pięciu minut. Ile kotów zje dziesięć myszy w ciągu dziesięciu minut?

spinner