Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

Na skróty

Recenzje

Linki sponsorowane

cornersM

Linki sponsorowane

cornersR
Zadanie nr 7305852

Zmieszano 40 dag rodzynek w cenie 12 zł za kilogram oraz 60 dag pestek dyni w cenie 17 zł za kilogram. Ile kosztuje 1 kilogram tej mieszanki?

Wersja PDF
Rozwiązanie

Ponieważ

1 kg = 100 dag = 40 dag + 60 dag ,

cena 1 kg mieszanki jest równa

0 ,4⋅12 + 0 ,6 ⋅17 = 4,8+ 10,2 = 15 zł.

 
Odpowiedź: 15 zł

Wersja PDF
Twoje uwagi
Nie rozumiesz fragmentu rozwiązania?
W rozwiązaniu jest błąd lub literówka?
Masz inny pomysł na rozwiązanie tego zadania?
Napisz nam o tym!