II próbna matura 2011 z matematyki z zadania.info

12 marca 2011
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusze II tegorocznej próbnej matury z matematyki organizowanej przez nasz portal. W tym roku arkusze maturalne przygotowaliśmy na trzech poziomach:

Zadania na poziomie podstawowym

Zadania na poziomie podstawowym+

Zadania na poziomie rozszerzonym

  • Poziom trudności arkusza na poziomie podstawowym bardzo przypomina poziom trudności prawdziwego egzaminu maturalnego, czyli nie jest zbyt wysoki. Arkusz ten jest przeznaczony dla osób zdających maturę tylko na poziomie podstawowym.
  • Poziom trudności arkusza na poziomie podstawowym+ jest odrobinę wyższy od poziomu trudności prawdziwego egzaminu maturalnego. Arkusz ten jest przeznaczony dla osób zdających maturę na poziomie rozszerzonym, które nudzą się przy zwykłych arkuszach na poziomie podstawowym, oraz dla osób, które nie zdają rozszerzenia, ale chcą uzyskać z podstawy bardzo dobry wynik (powyżej 80%).

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (170 minut na poziomie podstawowym i 3 godziny na rozszerzonym) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie: prosty kalkulator, linijka, cyrkiel, tablice wzorów.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań.

Poziom podstawowy

Poziom podstawowy+

Poziom rozszerzony

Kolejna zabawa maturalna już za tydzień, 19 marca.

Właśnie zamieściliśmy arkusze II próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/1470118
Do jutra (13 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Podstawa+
Rozszerzenie

chciałbym taką w maju..:(

rozszerzona ciężka ; /

Łatwiejsza od tej poprzedniej, dowód ze stereometrii robiłem tak na czuja i nie byłem go pewien a tu dokładnie taka sama odp xD

no dla mnie ta z zeszłego tygodnia łatwiejsza ; p

nie rozwiązywałam tej matury ale z tych zadań ktore przejzałam, to i ja nie miałabym nic przeciwko, gdyby tego typu były na maturze:)!!!!

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego dzielenie przez cos2x nie zmienia zbioru rozwiązań?

cos2x moze jakby przyjąć 2 wartości, albo cos2x równe 0 albo od niego różne, jednakże rozwiązanie cos2x=0 odpada z powodu jedynki trygonometrycznej toteż możemy przez nia śmiało dzielić.

spinner