Rozstrzygnięcie konkursu 'kapitał podziękowań 2012'

14 stycznia 2013
Ilustracja

Miło nam jest ogłosić, że dobiegła końca edycja 2012 naszego forumowego konkursu 'kapitał podziękowań'. Laureatami konkursu zostali:

 • obrazek
  irena (2488 podziękowań) otrzymuje aparat cyfrowy Samsung WB750.
 • obrazek
  Galen (1677 podziękowań) otrzymuje kamerę cyfrową BenQ M33.
 • obrazek
  radagast (1271 podziękowań), patryk00714 (1206 podziękowań) oraz josselyn (1119 podziękowań) otrzymują zewnętrzny dysk twardy Segate 2TB.
 • obrazek
  octahedron (835 podziękowań) oraz jola (710 podziękowań) otrzymują zewnętrzny dysk twardy Hitachi Touro 1TB.
 • obrazek
  eresh (521 podziękowań) otrzymuje radioodtwarzacz TDK TBC 8717.
 • obrazek
  lukasz8719 (308 podziękowań) oraz dadam (275 podziękowań) otrzymują pamięci USB Kingston 32GB.
 • obrazek
  Lbubsazob (234 podziękowania), maqok (220 podziękowań), Crazy Driver (209 podziękowań) oraz kamil13151 (200 podziękowań) otrzymują słuchawki Sony MDR-V150.

Laureatom serdecznie gratulujemy i w imieniu wszystkich osób korzystających z forum dołączamy gorące: DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji Konkursu.

Sylwetki zwycięzców

Pomyśleliśmy, że rozstrzygnięcie Konkursu jest dobrą okazją, aby trochę bliżej poznać forumowych ekspertów i dlatego poprosiliśmy każdego z laureatów o napisanie kilku zdań o sobie.

irena
Byłam nauczycielem matematyki przez wiele lat. Teraz jeszcze pracuję w domu z uczniami, bo lubię rozwiązywać zadania i tłumaczyć uczniom zawiłości matematyki. Ciągle sprawia mi wiele radości, kiedy moi uczniowie dobrze sobie radzą na egzaminach z matematyki. Jestem babcią dwóch wspaniałych budrysów. Mam nadzieję, że doczekam do ich matury, choć do tego czasu jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie. Jednym z moich nałogów jest rozwiązywanie krzyżówek. Uwielbiam zwłaszcza krzyżówki hetmańskie i wszelkiego rodzaju jolki. Na wydawnictwa "Rozrywki" wydaję niemałą część swojej emerytury. Na to forum trafiłam poszukując zadań do matury dla swoich uczniów i mam zamiar jeszcze długo tu być.
Pozdrawiam administratorów i wszystkich forumowiczów.
Irena

Galen
Galen - emeryt z Małopolski. Ukończył matematykę na UJ. Hobby to szarady, krzyżówki, zagadki umysłowe, w tym różne ciekawostki matematyczne. Aktywność na forum traktuję jako gimnastykę dla mózgu i zapobieganie demencji...:) Po prostu robię to co lubię.
Pozdrawiam.
Galen

radagast
Uczę matematyki dwujęzycznie (po polsku i po francusku). Lubię to robić. Ciągle jeszcze zachwyca mnie, że siedząc w domu mogę pomóc komuś kto właśnie, na drugim końcu Polski, przygotowuje się do jutrzejszej klasówki albo kolokwium z algebry czy analizy. I pomagam :)
pozdrawiam
Radagast

patryk00714
Jestem studentem matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Lubię przesiadywać po nocach wsłuchując się w dobrą muzykę. Interesuję się matematyką do tego stopnia, że znajomi mówią na mnie "SINUS". Uwielbiam analizę matematyczną - jest to obszerny dział, który budzi we mnie nieopisane emocje. Moim marzeniem jest wykładać ten przedmiot na uczelni, niemniej jednak wiem, że czeka mnie dużo pracy. Interesuję się ponadto piłką nożną, historią, fizyką i poezją.
Uwielbiam spędzać czas na forum, ponieważ można tam spotkać ciekawych ludzi, od których wiele można się nauczyć w miłej i luźnej atmosferze.
Pozdrawiam,
Patryk

josselyn
Mam na imię Ula. Kilka lat temu skończyłam studia matematyczne. Niestety wykonuję zawód niezwiązany z matematyką. Lubię w wolnym czasie rozwiązywać zadania matematyczne, aby ćwiczyć szare komórki.
Pozdrawiam

octahedron
Witam
Na forum bywam dla rozrywki. Od zawsze lubiłem gimnastykować mózg, nałogowo rozwiązuję wszelkie łamigłówki logiczne, od matematycznych po sudoku. Poza tym pochłaniam w dużych ilościach książki - szczególnie fantastykę i kryminały - oraz czekoladę.
Pozdrawiam,
octahedron

jola
Moje uczestnictwo w Forum związane jest z zamiłowaniem do rozwiązywania zadań logicznych, do których należą krzyżówki, jolki, szarady, sudoku i zadania matematyczne.
Jestem wieloletnim, emerytowanym nauczycielem matematyki w jednym z sosnowieckich liceów. Lubię pracę pedagogiczną. Rozwiązywanie zadań sprawia mi ogromną przyjemność.
jola

eresh
Mam na imię Ania. Jestem absolwentką matematyki. Od ponad 3 lat uczę tego przedmiotu. Moim ulubionym działem jest analiza matematyczna. W czasie wolnym lubię poczytać dobrą książkę, no i oczywiście posiedzieć na forum :D
Pozdrawiam, eresh.

lukasz8719
Witam !
Mam na imię Łukasz i jestem początkującym nauczycielem matematyki w zespole szkół w Chodzieży. Naukami ścisłymi interesuje się od zawsze. Matematyką szczególnie zainteresowałem się dopiero w szkole średniej. Poza matematyką bardzo interesuje się sportami siłowymi, dietetyką, biochemią i biomechaniką. W czasie studiów należałem do sekcji sportowej reprezentując uczelnie na zawodach w trójboju siłowym. Obecnie jak komuś mówię, że jestem nauczycielem to wszyscy myślą, że wychowania fizycznego :D
Pozdrawiam

dadam
Mam na imię Ewa, mam 35 lat i jestem nauczycielem matematyki od 10 lat. Studiowałam matematykę na UJ.Mieszkam w Krakowie. Mam dwóch urwisów w wieku 6 i 4 lat, którym poświęcam teraz większość mojego czasu. To forum jest moją odskocznią od codzienności, lubię tu czasem wieczorkiem sobie zaglądnąć, żeby nie stracić kontaktu z matematyką, a jeśli uda się komuś pomóc to super. Sama też korzystam przy tym, bo wiele rzeczy od czasu studiów gdzieś umyka i się zapomina , jeżeli nie ma się z tym doczynienia na co dzień, a tutaj można sobie odświeżyć.
Dzięki za wszystko!
Pozdrawiam.

Lbubsazob
Mam na imię Kasia i obecnie jestem studentką III roku matematyki ekonomicznej na Uniwersytecie Gdańskim. Odkąd pamiętam, matematyka nie sprawiała mi większych problemów, ale większą wagę zaczęłam przywiązywać do niej dopiero pod koniec liceum. Ponieważ lubię rozwiązywać zadania matematyczne, zdawałam maturę rozszerzoną z matematyki i zdecydowałam się podjąć studia na tym właśnie kierunku.
Na forum bywam często, ponieważ jest to świetne miejsce do rozwiązywania problemów matematycznych. Dzięki temu mogę utrwalić swoją wiedzę i przy tym pomóc innym. Lubię nowe wyzwania, dlatego też przyswajanie coraz to nowych rzeczy nie sprawia mi większych problemów. W wolnych chwilach rozwiązuję wszelkiego rodzaju gry logiczne i łamigłówki. Uwielbiam podróże - co roku w wakacje wyjeżdżam do innego zakątka Polski. Mam nadzieję, że mój przyszły zawód pozwoli mi na realizację planów - nie wiem jeszcze, gdzie będę pracować, wszystko zależy od kierunku studiów magisterskich.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum.
Lbubsazob

maqok
Witam, mam na imię Marcin i jestem tegorocznym maturzystą. Po pierwsze chciałem wspomnieć o tym, że fakt istnienia zarówno tej strony, jak i forum, umożliwiając systematyczne tworzenie internetowej bazy wiedzy matematycznej, jest rzeczywiście pozytywnym zjawiskiem. Cieszę się zatem, że mogę w tym uczestniczyć i tą bazę formować i poszerzać, a to, że znalazłem się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu "Kapitał podziękowań" sprawia, że radość jest podwójna. Co jeszcze mogę napisać? Jako że mój nick tutaj, na liście zwycięzców, widnieje to wzmianka o tym, że matematyka jest tym co naprawdę lubię nie powinna być raczej dla Was zaskoczeniem.
Pozdrawiam,
maqok.

Crazy Driver
Studiuję matematykę na UW. Przedmiotem interesuję się od końca podstawówki. Zawsze bardzo ją lubiłem i obcowanie z nią sprawiało mi dużo przyjemności. Pod koniec liceum byłem niemal pewny co do wyboru kierunku studiów i nadal, mimo wielu trudności i wątpliwości, sądzę, że to była dobra decyzja. Kilka lat temu odkryłem inną stronę matematyki - dydaktyczną. Okazało się, że całkiem nieźle ją ludziom tłumaczę. Zaczęło się od pomocy znajomym ze szkoły, a skończyło na różnego rodzaju korepetycjach. Dużą przyjemność sprawia mi dzielenie się z kimś swoją wiedzą, czy umiejętnościami, lub po prostu naprowadzenie go na właściwy trop, od czego zawsze zaczynam swoją pomoc, bo uważam, że bardziej wartościowe jest, kiedy ktoś możliwie samodzielnie poradzi sobie z problemem. Oczywiście lubię też matematyczne wyzwania i to wszystko razem wzięte ściągnęło mnie na forum.
Oprócz pewnej dozy przyjemności forum daje mi również możliwość innego spojrzenia na pewne zagadnienia, skonfrontowania swoich metod i pomysłów z innymi. Czasem pomagając komuś muszę sobie pewne rzeczy przypomnieć, lepiej zrozumieć, a czasem wręcz nauczyć się czegoś nowego. Myślę więc, że niejednokrotnie moja pomoc na forum daje mi niemniej niż tym, którzy ją otrzymują i to też jest fajne w tej zabawie. :)
Podoba mi się analiza matematyczna, teoria mnogości (aksjomatyzacja matematyki za jej pomocą to wielka sprawa i chyba zawsze będę wobec tego pełen podziwu), matematyka dyskretna, probabilistyka, no i jeszcze sporo innych rzeczy. Nie przepadam natomiast za algebrą, aczkolwiek doceniam tę dziedzinę.
Poza matematyką grywam sportowo w bilard, lubię dobrą muzykę, książkę, czy film. Kiedyś miałem też kilka innych ciekawych zajęć, na które teraz niestety zupełnie nie mam czasu.
Crazy Driver

kamil13151
Cześć! Z tej strony student finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim. Matematyka zaraziła mnie dopiero w drugiej klasie liceum, dosyć dziwne, bo w dzieciństwie nie wykazywałem żadnego pragnienia wiedzy akurat z tej dziedziny nauki. Całkiem niedawno przygotowywałem się do matury, a teraz pomagam w przygotowaniach innym osobom i o dziwo z dobrym skutkiem. Aktywność na forum traktuję jako gimnastykę dla mózgu, bo gdy nie powtarzamy to zapominamy :) Jednym z moich licznych zainteresowań jest taniec, aktualnie trenuję taniec towarzyski, choć mam plan by poszerzyć to o jeszcze jeden rodzaj, ale na razie nie chcę zdradzać jaki by nie zapeszyć :)
Pozdrawiam,
Kamil

W roku 2012 największe liczby podziękowań otrzymali:

 1. irena, liczba podziękowań: 2488
 2. Galen, liczba podziękowań: 1677
 3. radagast, liczba podziękowań: 1271
 4. patryk00714, liczba podziękowań: 1206
 5. josselyn, liczba podziękowań: 1119
 6. octahedron, liczba podziękowań: 835
 7. jola, liczba podziękowań: 710
 8. eresh, liczba podziękowań: 521
 9. lukasz8719, liczba podziękowań: 308
 10. dadam, liczba podziękowań: 275
 11. Lbubsazob, liczba podziękowań: 234
 12. maqok, liczba podziękowań: 220
 13. Crazy Driver, liczba podziękowań: 209
 14. kamil13151, liczba podziękowań: 200

Wszystkim osobom gratulujemy i dziękujemy!

Jakie to miłe,że człowiek może sobie pohasać po różnych zadaniach z różnych działów i ćwiczyć szare komórki,
a w zamian otrzymuje miły prezencik :)
Dziękuję serdecznie !
Pozdrawiam sztab z Administratorem na czele :)

Absolutnie zgadzam się z Galanem! Robi się tutaj, to co się lubi i jeszcze w zamian za to otrzymuje się nagrodę. To jest chyba definicja szczęścia :D

Właśnie dzisiaj dostałam nagrodę. Jestem zachwycona. Mam nadzieję, że będę potrafiła się posługiwać tą wspaniałością (kilka lat temu nawalił mi aparat, więc bardzo się ucieszyłam z nowego :D :D :D ).
Bardzo dziękuję Administratorom forum. To prawda- fajnie jest robić sobie coś, co się lubi i jeszcze być tak hojnie nagrodzonym...
Dziękuję więc. Pozdrawiam. Irena

Dobrze, że w tym roku nie dostałem jakiejś gry logicznej... IcoSoku z poprzedniego roku doprowadza mnie do k... nerwicy :D Podziękowania za słuchawki ;)

Miło, że ktoś docenia trud włożony w robienie zadań. Nagroda dotarła. Jest super. Bardzo dziękuję.

Ja również dziękuję za upominek. Bardzo miły gest.

Crazy Driver pisze:Ja również dziękuję za upominek. Bardzo miły gest.
Zasłużony upominek! :)

jasiek90 pisze:Fajnie, że można cos wygrać i nie trzeba kręcić tyłkiem :) nie każdy ma warunki...
He he dobrze powiedziane! Teraz to tylko trzeba kręcic tyłkiem albo robić z siebie durnia żeby coś wygrać.. Chociaż pewnie jedno i drugie są powiązane :P

wszystkie upominki zasłużone. praca została doceniona. by tak dalej :)

jasiek90 pisze:Fajnie, że można cos wygrać i nie trzeba kręcić tyłkiem :) nie każdy ma warunki...
:lol: :lol: :lol:
Wygrana dzięki głowie - to jest prawdziwa wygrana :)

spinner