II próbna matura 2014 z matematyki z zadania.info

8 marca 2014
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusze II tegorocznej próbnej matury z matematyki organizowanej przez nasz serwis.

Zadania na poziomie podstawowym

Zadania na poziomie rozszerzonym

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (170 minut na poziomie podstawowym i 3 godziny na rozszerzonym) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie: prosty kalkulator, linijka, cyrkiel, tablice wzorów.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań.

Poziom podstawowy

Poziom rozszerzony

Kolejna zabawa maturalna już za tydzień, 15 marca.

Właśnie zamieściliśmy arkusze II próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/2701334
Do jutra (9 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Ciekawe zadanka :)

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Rozszerzenie

Cześć Supergolonka, wczoraj zapłaciłem przelewem za premium i wciąż nie mam, nie wiem czy masz możliwość sprawdzenia czy wszystko jest okej, ale jeżeli masz to bardzo Cię proszę, gdyż jestem ciekaw, czy dobrze rozwiązałem. Jeżeli przelew nie doszedł z chęcią prześle potwierdzenie na maila! Pozdrawiam!

@szef0
Pisz w tej sprawie na kontakt@zadania.info - ktoś Ci tam odpowie. Ale w weekend banki nie księgują przelewów, więc jak zrobiłeś wczoraj, to pewnie dojdzie w poniedziałek. Spróbuj wysłać na mail wyżej kopię polecenia przelewu.

spinner