Próbna matura z Gazetą i Operonem z matematyki

25 listopada 2009
Ilustracja
W dniu dzisiejszym, 25 listopada, odbyła się kolejna edycja próbnego egzaminu maturalnego z matematyki organizowanego przez Gazetę Wyborczą i wydawnictwo Operon.

Próbny egzamin rozpoczął się o godzinie 9 i jego forma przypominała formę egzaminów przygotowywanych przez CKE.

Przypomnijmy, że według danych organizatorów, w ubiegłorocznym egzaminie próbnym wzięli udział maturzyści z ponad 50% szkół średnich.

W oczekiwaniu na wyniki tegorocznej próbnej matury, polecamy lekturę wyników z ubiegłego roku.

W ubiegłym roku poziom podstawowy był źle ułożony i matura poszła bardzo źle.
http://www.zadania.info/n/3595433
A jak wam poszło w tym roku?

och.. Zadania wydawały się banalne lecz jak wiadomo jeżeli w jednym miejscu się pomylisz, to w zadaniach zamkniętych są "podchwytliwe" odpowiedzi i tu można było się pomylić. Natomiast zadania otwarte za 5pkt rozwiązałam bez problemu, a w zad za 2pkt popełniłam błędy.. :/

Czy ktoś widziała odpowiedzi z dzisiejszej dnia? (matematyka podstawowa)

mi nawet dobrze. Tylko zawaliłam zadanie z obliczeniem tego wieku tej dziewczyny. dobrze ułożyłam równanie, ale źle przeniosłam stronami:D powinno wyjść 18, a mi wyszło 6. Oczywiscie to pomyłka. No i wykazać nie umiałam o tym polu kwadratu, że jest dwa razy większe kiedy zawiera przeciwprostokątną prostokąta. Chyba jakoś tak to było. jak nalezalo zrobic to zadanie? to z modulami wyszlo mi x. ostanie P= (0,2) ale nie wiem czy tutaj nie pomyliam, juz nie pamietam. To z ciagami mnie zastanawia co bylo o ciagu geometrycznym i arytmetycznym. geometryczny byl malejacy. Wyszly mi dwa rozwiazania, ale tylko 1 bylo wlasciwe bo ciag byl malejacy. 1 rozwiazanie to bylo cos z 1 i chyba 2, a drugie to 6 i 9. odrzucilam to drugie. czy tez tak macie?

uwazam jednak, ze ta matura byla trudniejsza niz ta z cke

na stronie operonu jutro beda pewnie po poludniu, a jak nie to zostaje wyborcza. odpowiedzi chyba jeszcze takich pewnych nie znajdziesz ...

A jakiś link do arkusza chociaż? :)

Co tu tak cicho w tym roku? :wink:

Jest już dostępny w sieci arkusz z odpowiedziami z matury próbnej rozszerzonej : http://www.niepolegniesz.pl/probna_matura.html. Tak na moje oko to wydaje się być nieco trudniejsza niż zeszłoroczna próbna czy też majowa, ale wadą tej próby jest IMO, to że część zadań to żywcem wycięte z dobrze znanych zbiorów ( np. ostatnie z trapezem-z dokładnością do wszystkich danych). No i nie było chyba nic ze stereometrii, ale to w miarę zrozumiałe, jak na ten etap przygotowań.

76% z roz, nie poszła mi ta maturka operonu . trzeba sie pouczyc troche ;p

spinner