II próbna matura 2018 z matematyki z zadania.info

10 marca 2018
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusze II tegorocznej próbnej matury z matematyki organizowanej przez nasz serwis.

Zadania na poziomie podstawowym
Zadania na poziomie rozszerzonym

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (170 minut na poziomie podstawowym i 3 godziny na rozszerzonym) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie: prosty kalkulator, linijka, cyrkiel, tablice wzorów.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań.

Poziom podstawowy
Poziom rozszerzony

Kolejna zabawa maturalna już za tydzień, 17 marca.

Właśnie zamieściliśmy arkusze II próbnej matury.
https://www.zadania.info/n/3701636
Do jutra (11 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Rozszerzenie

Zastanawiam się, ile punktów powinienem stracić jeśli odwaliłem taką głupotę w ostatnim zadaniu, a mianowicie na samym początku pole całkowite stożka zapisałem jako \(P=2 \pi r(r+h)\) -nie spojrzałem w kartę wzorów i nie ten wzór z umysłu wyciągnąłem. Potem mam wszystko od A do Z policzone jak dla stożka, każdy jeden detal dopracowany tak jak powinien być tylko liczyłem od początku z tym błędem, czy ktoś z układających arkusz mógłby odpowiedzieć?

Ciekawe rozwiązania do zadań 12 i 16, które rozwiązałem ale bardzo okrężną drogą. Dziękuję.

spinner