VIII próbna matura 2017 z matematyki z zadania.info

22 kwietnia 2017
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusze VIII tegorocznej próbnej matury z matematyki organizowanej przez nasz serwis.

Zadania na poziomie podstawowym
Zadania na poziomie rozszerzonym

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (170 minut na poziomie podstawowym i 3 godziny na rozszerzonym) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie: prosty kalkulator, linijka, cyrkiel, tablice wzorów.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań.

Poziom podstawowy
Poziom rozszerzony

W przyszłym tygodniu (29 kwietnia) planujemy jeszcze jedną zabawę maturalną.

Właśnie zamieściliśmy arkusze VIII próbnej matury.
https://www.zadania.info/n/4940547
Do jutra (23 kwietnia) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Jeszcze jeden zestaw by się przydał, na ostatni weekend przed maturą, są tacy, którzy do samego końca się uczą :)

uczymy się całe życie a zwłaszcza po maturze ;)

nie będzie 9 arkusza? :|

Poczekamy, zobaczymy. Bez desperacji!

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Rozszerzenie

beata1111 pisze:Jeszcze jeden zestaw by się przydał, na ostatni weekend przed maturą, są tacy, którzy do samego końca się uczą :)
OK. Przygotujemy w przyszłym tygodniu jeszcze jedną próbną maturę.

czy zadanie 9 z rozszerzenia można jakoś inaczej wyliczyć? np założyć że krawędź sześcianu to a, wyliczyć że |HB| to \(a \sqrt{3}\) a PB to wysokość ostrosłupa ACFB i ją też wyliczyć na tej zasadzie?

kacperus98 pisze:czy zadanie 9 z rozszerzenia można jakoś inaczej wyliczyć? np założyć że krawędź sześcianu to a, wyliczyć że |HB| to \(a \sqrt{3}\) a PB to wysokość ostrosłupa ACFB i ją też wyliczyć na tej zasadzie?
Wydaje mi się, że tak. W końcu każdy sześcian ma boki tej samej długości, więc absolutnie nie widzę żadnego błędu w tej metodzie 8) Zresztą, mieliśmy w szkolę to zadanie na próbnej i sam zrobiłem je w taki sposób i nauczycielka mi je uznała :)

tylko problem polega na tym, że mi wychodzi coś źle chyba :P

spinner