Egzamin gimnazjalny 2009 z matematyki

23 kwietnia 2009
Ilustracja
W dniu dzisiejszym, 23 kwietnia 2009, gimnazjaliści zdawali matematyczno-przyrodniczą część egzaminu gimnazjalnego. Arkusz zadań dostępny jest w dziale Egzamin 2009.

Niestety (złośliwie można by powiedzieć jak zwykle) przebieg egzaminu upłynął w atmosferze przecieków (tym razem prawdziwych). Szkoda, bo tego typu sytuacje są rujnujące zarówno dla uczniów jak i dla wiarygodności CKE. Już teraz można sobie wyobrazić tegorocznych maturzystów, których czekają nieprzespane noce spędzone na poszukiwaniach przecieków maturalnych. I niestety, po ostatnich wydarzeniach, nie można już powiedzieć, że jest to zupełnie bez sensu.

Z drugiej strony, warto podkreślić, że egzamin maturalny jest organizowany znacznie ostrożniej i dyrektorzy szkół nie przechowują arkuszy maturalnych. Dlatego nie wierzę, żeby doszło jakichkolwiek przecieków maturalnych. Z pewnością nie zabraknie jednak naciągaczy, którzy będą twierdzić inaczej.

Sprawdźcie koniecznie, pytania i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2009

No tak. Dzisiaj to dopiero część humanistyczna, więc tego serwisu za bardzo nie dotyczy. Ale już jutro pytania z matematyki. Macie jakieś typy/obawy na jutro?

Hmmm... 48pkt... wrodzony debilizm... pokreciłam długość z szerokością =(( Ale matma cała dobrze ;) ;) ;)

Odpowiedzi są tu
http://www.zadania.info/57215.pdf

spinner