Matematyka

Próbne arkusze maturalne

Elżbieta Świda, Elżbieta Kurczab, Marcin Kurczab
Oficyna Edukacyjna,Krzysztof Pazdro
3 października 2008
Niezwykle popularny zbiór próbnych arkuszy maturalnych wydawnictwa ,,Pazdro''. Książka składa się z 20 próbnych arkuszy maturalnych (po 10 dla poziomu podstawowego i rozszerzonego). Styl i format arkuszy do złudzenia przypomina oryginalne arkusze egzaminacyjne CKE, dzięki czemu książka doskonale sprawdza się jako źródło próbnych matur.
obrazekobrazek
Rok wydania2008Cena20zł
ISBN978-83-89023-98-8OdpowiedziTak
RozwiązaniaBrakPodtytułPróbne arkusze maturalne
WskazówkiBrakLiczba stron280
Liczba zadań213Poziompodstawa+rozszerzenie
WydanieI
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Bardzo dobrze dobrane zadania. Zadania są bardzo zbliżone do zadań pojawiających się na maturze (choć trochę trudniejsze). Sporo ciekawych zadań geometrycznych.
  • Odpowiednia liczba arkuszy. 10 arkuszy to akurat tyle ile można rozwiązać przygotowując się do matury.
  • Format arkuszy niemalże identyczny ze standardowym formatem CKE.
  • W odróżnieniu od wielu książek, materiał jest przystosowany do wymagań egzaminacyjnych matury 2008/2009.

Minusy

  • Kompletny brak rozwiązań i wskazówek. Jeżeli dołoży się do tego dość wysoki poziom trudności niektórych zadań, zbiór ma bardzo wątpliwą użyteczność w przypadku słabych uczniów. Trudno uwierzyć, że w książce, której 75% zawartości stanowi papier w kratkę, nie dało się poświęcić kilku dodatkowych stron na wskazówki do zadań.
  • Może nie całkiem serio, ale jak już pisałem, znakomitą większość zawartości książki stanowi papier w kratkę. Trudno taką publikację uznać za ekologiczną.

Podsumowanie

Książki trudno nie polecać - jest to doskonałe źródło przykładowych zadań maturalnych. Jedyne 'ale', to pytanie, czy mamy kogoś, kto na nam pomoże w zmaganiach z trudniejszymi zadaniami. Bez takiej pomocy praca ze zbiorem może być bardzo utrudniona.
spinner