Matematyka z wesołym Kangurem

Zbigniew Bobiński, Katarzyna Burnicka, Maria Ciszewska, Paweł Jarek, Mieczysław Mentzen, Piotr Nodzyński, Adela Świątek, Mirosław Uscki
Aksjomat
8 października 2008
Zbiór zadań z najpopularniejszego konkursu matematycznego w Polsce. W zbiorze znajdziemy zadania z dwóch grup wiekowych: Kadeta (1-2 klasa gimnazjum) i Juniora (3 klasa gimnazjum i 1-2 klasa liceum). W książce znajdziemy zadania z 17 edycji konkursu (lata 1991-2007), czyli ponad 1000 zadań! Tradycyjnie już wszystkie zadania są bądź rozwiązane, bądź opatrzone pomocnymi wskazówkami.
obrazekobrazek
Rok wydania2007Cena24zł
ISBN978-83-60689-03-5OdpowiedziTak
RozwiązaniaTakLiczba stron388
Liczba zadań1020Poziomgimnazjum+liceum
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Olbrzymia liczba zadań z Kangurów. Zadania są bardzo ciekawe i mogą być doskonałą rozrywką nawet dla średnich uczniów.
  • Dość szczegółowe rozwiązania zadań.

Minusy

  • Zadania są pogrupowane w oryginalne zestawy, więc nie da się zbioru przeglądać tematycznie. Przydałaby się chociaż tabelka z tematycznym podziałem zadań.
  • Jako, że jest to jedyna dostępna publikacja o Kangurze, chciałoby się, aby zawierała więcej informacji o samym konkursie, np. jakieś statystyki, listy notorycznych zwycięzców itp.

Podsumowanie

Doskonała i bezkonkurencyjna książka dla wszystkich przygotowujących się do Kangura. Myślę, że jest też doskonałym źródłem zadań dla nauczycieli prowadzących kółka lub konkursy matematyczne.
spinner