Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

 

Na skróty

Recenzje

Linki sponsorowane

cornersM

Linki sponsorowane

cornersR

Matematyka z wesołym Kangurem


Zbigniew Bobiński, Katarzyna Burnicka, Maria Ciszewska, Paweł Jarek, Mieczysław Mentzen, Piotr Nodzyński, Adela Świątek, Mirosław Uscki
Aksjomat
8 października 2008
Zbiór zadań z najpopularniejszego konkursu matematycznego w Polsce. W zbiorze znajdziemy zadania z dwóch grup wiekowych: Kadeta (1-2 klasa gimnazjum) i Juniora (3 klasa gimnazjum i 1-2 klasa liceum). W książce znajdziemy zadania z 17 edycji konkursu (lata 1991-2007), czyli ponad 1000 zadań! Tradycyjnie już wszystkie zadania są bądź rozwiązane, bądź opatrzone pomocnymi wskazówkami.
podglądobrazekpodglądobrazek
Rok wydania2007Poziomgimnazjum+liceum
Liczba stron388Liczba zadań1020
OdpowiedziTakRozwiązaniaTak
Cena24złISBN978-83-60689-03-5
Format podgląd

Nasza opinia

Plusy

  • Olbrzymia liczba zadań z Kangurów. Zadania są bardzo ciekawe i mogą być doskonałą rozrywką nawet dla średnich uczniów.
  • Dość szczegółowe rozwiązania zadań.

Minusy

  • Zadania są pogrupowane w oryginalne zestawy, więc nie da się zbioru przeglądać tematycznie. Przydałaby się chociaż tabelka z tematycznym podziałem zadań.
  • Jako, że jest to jedyna dostępna publikacja o Kangurze, chciałoby się, aby zawierała więcej informacji o samym konkursie, np. jakieś statystyki, listy notorycznych zwycięzców itp.

Podsumowanie

Doskonała i bezkonkurencyjna książka dla wszystkich przygotowujących się do Kangura. Myślę, że jest też doskonałym źródłem zadań dla nauczycieli prowadzących kółka lub konkursy matematyczne.