Matematyka

Powtórka przed maturą

Ewa Gałęska, Renata Toboła
Publicat S.A.
2 grudnia 2011
Repetytorium maturalne przeznaczone dla uczniów zdających egzamin na poziomie podstawowym. Materiał w książce zgrupowano w 10 rozdziałach.
Rozdział
1. Liczby rzeczywiste
2. Wyrażenia algebraiczne
3. Równania i nierówności
4. Funkcje
5. Ciągi
6. Trygonometria
7. Planimetria
8. Geometria analityczna
9. Stereometria
10. Elementy statystyki
Teoria prawdopodobieństwa

Każdy z rozdziałów jest podzielny na tematyczne podrozdziały – znajdziemy w nich krótkie przypomnienia najważniejszych definicji oraz sporą liczbę przykładowych rozwiązań zadań (rozwiązania przykładowe stanowią większą część objętości książki). Na końcu rozdziałów znajdziemy dodatkowe zadania przeznaczone do samodzielnego rozwiązania (zwykle około 20). Do zadań tych zamieszczono odpowiedzi. Dodatkowo, na początku każdego rozdziału zamieszczono bardzo krótkie przypomnienie wymagań egzaminacyjnych.

obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek
Rok wydania2009Cena16 zł
ISBN978-83-245-1728-2OdpowiedziTak
RozwiązaniaDo przykładowych zadańPodtytułPowtórka przed maturą
Liczba stron404Poziompodstawa
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Sporo przykładowych rozwiązań zadań.

Minusy

  • Repetytorium ignoruje strukturę egzaminu: nie znajdziemy w nim zadań testowych, ani wskazówek jak takie zadania rozwiązywać.
  • Książka wygląda na pisaną w pośpiechu i bez żadnej korekty – sporo w niej błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i drobnych pomyłek.

Podsumowanie

Jedna z wielu książek tego typu. Można ją traktować jako źródło przykładowych rozwiązań, co z pewnością może być użyteczne.

spinner