Rozstrzygnięcie konkursu 'kapitał podziękowań'

17 stycznia 2011
Ilustracja

Miło nam jest ogłosić, że dobiegła końca edycja 2010 naszego forumowego konkursu 'kapitał podziękowań'. Laureatami konkursu zostali:

 • obrazek
  irena (1281 podziękowań) otrzymuje kamerę cyfrową Panasonic SDR-S50.
 • obrazek
  Galen (683 podziękowania) otrzymuje aparat cyfrowy Sony DSC-W320.
 • obrazek
  jola (347 podziękowania) otrzymuje aparat cyfrowy Nikon L22.
 • obrazek
  ewalawwy (294 podziękowania) oraz domino21 (261 podziękowań) otrzymują zewnętrzne dyski twarde USB Samsung S2 640GB.
 • obrazek
  anka (177 podziękowań), gpl1260 (149 podziękowań) i Legelle (139 podziękowań) otrzymują odtwarzacze multimedialne Creative ZEN Style 100 8GB.
 • obrazek
  radagast (106 podziękowania) i Pol (100 podziękowań) otrzymują pamięci USB GoodDrive EDGE 16GB.

Laureatom serdecznie gratulujemy i w imieniu wszystkich osób korzystających z forum dołączamy gorące: DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji Konkursu.

Sylwetki zwycięzców

Pomyśleliśmy, że rozstrzygnięcie Konkursu jest dobrą okazją, aby trochę bliżej poznać forumowych ekspertów i dlatego poprosiliśmy każdego z laureatów o napisanie kilku zdań o sobie.

irena
irena

Sądzę, że jestem bardzo nietypowym Waszym forumowiczem. Jestem już emerytką. Przez prawie 30 lat uczyłam matematyki - najpierw w szkole podstawowej, później w gimnazjum. Z wyboru mieszkam i pracowałam na wsi. Kochałam swoją pracę. Dostarczała mi mnóstwo frajdy. Jeszcze ciągle spotykam się z miłymi słowami i gestami moich byłych uczniów i ich rodziców.
Studia ukończyłam już tak dawno, że wielu tematów nie pamiętam. Ale lubię mierzyć się z tudnościami. Ciągle sprawia mi ogromną radość, jeśli uda mi się komuś pomóc. Przez cały czas starałam się wpoić moim uczniom, że matma nie jest taka straszna, że można ją polubić. Wielu z moich uczniów brało udział w różnych konkursach, systematycznie jeździli na Ligę Zadaniową do Torunia, co roku licznie uczestniczyli w Kangurze.
A teraz? Trochę pomagam uczniom w domu, udzielając korepetycji, czasem pomagam zajmować się wnukami - a mam dwóch wspaniałych wnusiów: 5-letniego Adasia i 2-letniego Michałka. I już nie mogę się doczekać, kiedy pójdą do szkoły i będą się z babcią konsultować w sprawie zadań i problemów matematycznych...
Jako ciekawostkę mogę podać, że od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do matury chodziłam do jednej klasy z byłym Prezydentem RP, Aleksandrem Kwaśniewskim. Urodziłam się i mieszkałam w Białogardzie i tam kończyłam wspaniałe LO im. Bogusława X. Z matematyką miałam do czynienia od początku - moja mama była matematyczką. Ale to, że zaczęłam studiować matematykę, zawdzięczam mojej wspaniałej Pani Profesor Walerii Buchowskiej z liceum. To ona mi praktycznie wmówiła, że powinnam uczyć w szkole matematyki. Tyle razy mi to powtarzała, gadała, że do szkoły powinni iść najlepsi, że w szkole uczyć powinni pasjonaci, że uwierzyłam Jej. I ... wpadłam "po uszy".
Mogłabym jeszcze pisać wiele. Już i tak zanudziłam Was pewnie wspomnieniami. Dodam jeszcze, że moim hobby poza rozwiązywaniem zadań i pomaganiem uczniom w ich zmaganiach z matematyką, jest rozwiązywanie krzyżówek. Majątek wydaję na wszystkie wydania "Rozrywki". Uwielbiam zwłaszcza krzyżówki hetmańskie i wszelkiego rodzaju Jolki.
Pozdrawiam serdecznie.
Irena

Galen
Galen - emeryt z Małopolski. Dawno temu ukończył matematykę na UJ. Hobby to podróże, szarady, zadania, zagadki i wszelkie rozrywki umysłowe.
Pozdrawiam i gratuluję pomysłu na mobilizowanie ludzi do rozwiązywania zadań.
Galen

jola
Moje uczestnictwo w Forum związane jest z zamiłowaniem do rozwiązywania zadań logicznych, do których należą krzyżówki, jolki, szarady, sudoku i zadania matematyczne.
Jestem wieloletnim nauczycielem matematyki w jednym z sosnowieckich liceów. Lubię pracę pedagogiczną. Rozwiązywanie zadań sprawia mi ogromną przyjemność.
jola

ewalawwy
Mam na imię Ewelina i jestem absolwentką Matematyki na UKSW w Warszawie. Pochodzę z Wyszkowa, ale chwilowo mieszkam w Galway w Irlandii (wraz z narzeczonym :)). Niestety tutejszy rynek nie jest tak pełen wolnych miejsc pracy jak kiedyś, dlatego od listopada jestem bezrobotna - stąd też mam sporo czasu na rozwiązywanie zadanek na forum, które z jednej strony są pomocą dla innych, a z drugiej - utrwaleniem i pogłębieniem wiedzy dla mnie. W wakacje tego roku zamierzam (a konkretnie zamierzamy) wrócić do Polski i osiąść w Warszawie.
Matematykę uwielbiam odkąd pamiętam i nie wyobrażałam sobie, bym mogła iść na inne studia - wybór był oczywiście słuszny. Studia uważam za wspaniały okres w moim życiu - pogłębiłam swoją wiedzę matematyczną, poznałam wielu wspaniałych ludzi, a także odkryłam nową pasję jaką jest informatyka - głównie programowanie. Niestety na Matematyce nie mieliśmy zbyt dużo zajęć z tym związanych, dlatego myślę o kolejnych studiach :)
Pozdrawiam,
ewelawwy

domino21
Mam na imię Daniel, jestem studentem pierwszego roku budownictwa na Politechnice Łódzkiej. Matematyką interesuję się odkąd pamiętam. Już moje takie szczęście, że w całym cyklu kształcenia moi nauczyciele wręcz zarażali mnie matematyką. W matematyce najbardziej lubię trygonometrię i analizę, ostatnio polubiłem nawet rachunek całkowy ;)
Na zadania.info trafiłem już prawie 2 lata temu, forum jest nie tylko świetnym sposobem na pogłębianie swojej wiedzy i utrwalanie jej, ale też miejscem nowych wirtualnych znajomości - pozdrowienia dla Anki ;).
pozdrawiam
domino21

anka
Jestem na forum w celu ćwiczenia szarych komórek - staram się, żeby mi nie zaniknęły :D
anka

Legelle
Jestem ze Słupska, ale tymczasowo mieszkam w Gdańsku. Studiuję matematykę ekonomiczną (I rok) na Uniwersytecie Gdańskim. Matematykę lubię właściwie od zawsze, ale zaczęłam się nią interesować dopiero przed maturą rozszerzoną. Lubię rozwiązywać różne ciekawe zadania. W konkursach raczej nie startowałam. Do moich ulubionych działów matematyki można zaliczyć ciągi i stereometrię.
Nie mam jeszcze planów na przyszłość, ale mój zawód na pewno będzie wiązał się z matematyką, ekonomią, a może nawet informatyką.
Legelle

radagast
Uczę matematyki w warszawskim gimnazjum dwujęzycznym. Lubię uczyć. Moi uczniowie startują w Kangurze, Alfiku i OMG (Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów).
Plany na przyszłość? Cieszyć się tym co już mam.
Poza matematyką lubię jeździć konno. Od 32 lat jeżdżę konno na służewieckich wyścigach.
pozdrawiam
radagast

Pol
irena

Paweł
Częstochowa
mgr inż. informatyki (Politechnika Częstochowska)
student I roku matematyki (Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie).

W roku 2010 największe liczby podziękowań otrzymali:

 1. irena, liczba podziękowań: 1281
 2. Galen, liczba podziękowań: 683
 3. jola, liczba podziękowań: 347
 4. ewelawwy, liczba podziękowań: 296
 5. domino21, liczba podziękowań: 261
 6. anka, liczba podziękowań: 177
 7. gpl1260, liczba podziękowań: 150
 8. Legelle, liczba podziękowań: 139
 9. radagast, liczba podziękowań: 106
 10. Pol, liczba podziękowań: 100

Wszystkim osobom gratulujemy i dziękujemy!

spinner