Wyniki egzaminu maturalnego 2019 z matematyki

5 lipca 2019
Ilustracja
Dostępne są już wstępne wyniki statystyczne egzaminu maturalnego 2019.
Maturę zdawało ponad 247 tys. osób (w ubiegłym roku było to ok. 248 tys.). Średni poziom trudności okazał się być podobny jak w ubiegłym roku i zdało ją 80% maturzystów.
Zdawalność matury 2019

Matematyka

W tym roku po raz dziesiąty wszyscy maturzyści musieli zdawać egzamin z matematyki. Ponadto, około 27% maturzystów zdecydowało się zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym (ponad 66 tys. maturzystów wobec 67 tys. w ubiegłym roku)

Zdawalność matury z matematyki

Jak wrażenia po maturze? wg mnie podstawa bardzo łatwa, rozszerzenie zresztą też

Przyjemność pisania w sali gimnastycznej :) będę miał za rok, ale porównując z próbnymi arkuszami zadania.info, to to był jakiś żart. Po 40 minutach skończyłem pisać i porównując wyniki z tymi od "ekspertów" przeróżnych portali miałem wszystko dobrze. Generator arkuszy lepiej dobiera poziom trudności zadań, te nawet nie wymagały liczenia, ani myślenia.
O rozszerzeniu mowa

Matura łatwa, prosta i przyjemna, chociaż nie bez pułapek, w tych wielomianach pewnie większość podstawiała wszystkie parametry m, które wyszły....
Drugie klasy się już boją, poziom trudności jest zmienny, tak mniej więcej co drugi rok łatwe - trudne

Mnie tam bardziej niż poziom zadań obawia fakt, że osoby, które w tym roku z jakiegoś powodu nie zdecydują się na rekrutację na studia za rok będą w nieco korzystniejszej sytuacji.

Ostatnie zadanie jest niepopranie rozwiązane Wynik 1416

Zadanie 25 z podstawy:
https://www.zadania.info/d1771/99827
Chyba najwięksi pesymiści nie spodziewali się, że matura tak nisko upadnie.

A zadanie 11 z matury rozszerzonej w starej formule jest moim zdaniem źle ułożone. Moim zdaniem odpowiedź \(576+\frac{288}{cos\alpha}+\frac{288}{\cos\beta}\) powinna mieć maksymalną punktację.

Matura trudna, zależy z czego mówisz. Ale rozszerzenia trudne ze wszystkich przedmiotów.

spinner