Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

 

Na skróty

Recenzje

Linki sponsorowane

cornersM

Linki sponsorowane

cornersR

Samodzielnie się uczę tabliczki mnożenia i dzielenia, Zabawy dydaktyczne z Sową Mądralą


Krystyna Wojciechowska
Harmonia
28 października 2008
Kolejna książka wspomagająca początkową naukę matematyki wydawnictwa Harmonia. Pozycja skierowana jest do dzieci chcących lepiej opanować mnożenie i dzielenie liczb w zakresie 100.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej części jest 10 listów Sowy Mądrali, które oprócz tego, że są czytanką przyrodniczą, są również wstępem do ćwiczenia. Ćwiczenie polega na uzupełnieniu brakujących fragmentów obrazka, wycinanymi ,,nakrywkami'', które uczeń dopasowuje, łącząc w pary podpisane działania mnożenia lub dzielenia.

Druga część książki to 16 wycinanych kół. Tutaj zabawa polega na złożeniu porozcinanych kół wokół małego koła z wynikami działań.

podglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazek
Rok wydania2008WydanieI
PoziomPierwsze klasy szkoły podstawowejLiczba stron48
Liczba zadań118 barakujących pól, 16 kół z działaniamiCena12zł
ISBN978-83-7134-301-8
Format podgląd

Nasza opinia

Plusy

  • Połączenie zabawy z nauką - kombinacja skazana na sukces.
  • Rosnący stopień trudności ćwiczeń - dzięki temu każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.
  • Elementy odpowiadające różnym listom/kołom mają spody oznaczone innymi kolorami/liczbami. Dzięki temu trochę łatwiej zapanować nad powycinanymi elementami.

Minusy

  • Po chwili wycinania mamy do zabawy kilkadziesiąt powycinanych karteczek (w sumie jest ponad 100). W zasadzie jedyny sposób, żeby się w nich nie pogubić, to naklejać je w brakujących polach. Wtedy jednak książka robi się jednorazowa.

Podsumowanie

Trudno książki nie polecać. Z pewnością może być pomocna przy utrwalaniu działań mnożenia i dzielenia, dając jednocześnie dzieciom chwilę zabawy.