Arkusze maturalne z matematyki

Stanisław Zieleń
Nowik
30 września 2009
Zbiór 20 przykładowych arkuszy maturalnych (10 na poziomie podstawowym i 10 na poziomie rozszerzonym). Arkusze zostały ułożone w takiej formie, w jakiej przeprowadzano egzamin maturalny przed rokiem 2007, tzn. arkusz na poziomie rozszerzonym jest kontynuacją arkusza na poziomie podstawowym. Każdy arkusz na poziomie podstawowym składa się z 10 zadań, a arkusze na poziomie rozszerzonym zawierają po 9 zadań.
obrazekobrazekobrazek
Rok wydania2007Cena10 zł
ISBN978-83-89848-40-6OdpowiedziTak
RozwiązaniaSchematy rozwiązańLiczba stron104
Liczba zadań190WydanieDrugie poprawione
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Sporo zadań, niektóre z nich dość ciekawe.
  • Cena.

Minusy

  • Schematy rozwiązań zamiast pełnych rozwiązań.
  • Forma i (częściowo) treść arkuszy są mocno nieaktualne.

Podsumowanie

W pierwszej chwili można by pomyśleć: jaki jest sens zajmowania się książką napisaną pod kątem matury 2006? Odpowiedź jest prosta: cena. Wprawdzie w międzyczasie egzamin maturalny przeszedł małą rewolucję, ale większość zmian jest jednak dość kosmetyczna i nadal starsze książki mogą być dobrym materiałem do nauki. Zwróćmy uwagę, że analogiczne książki ze znaczkiem 'matura 2010' kosztują ponad 20 zł.

Powyższe stwierdzenie ma sens, jeżeli zdajemy maturę na poziomie rozszerzonym i naszym celem jest dobre nauczenie się matematyki. Jeżeli jednak zdajemy maturę na poziomie podstawowym i traktujemy ten egzamin minimalistycznie, to opisywana książka nie będzie zbyt użyteczna.

spinner