Matematyka

Dla humanistów, dyslektyków i... innych przypadków beznadziejnych

Krzysztof Cywiński
Oficyna Edukacyjna PINGU
19 stycznia 2010
Bardzo oryginalna broszurka poświęcona sposobom rozwiązywania równań liniowych oraz przekształcaniu prostych wzorów matematycznych i fizycznych.

Książeczka podzielona jest na 10 kilkustronnicowych lekcji, które poświęcone są różnym zagadnieniom związanym ze wzorami matematycznymi.

LekcjaZagadnienie
1Filozofia rozwiązywania równań liniowych
2Zamiana sformułowań słownych na wzory.
3Czytanie działań algebraicznych
4Przekształcanie wzorów
5Rozwiązywanie równań postaci ax+b=c
6Rozwiązywanie równań postaci a+bx=c
7Rozwiązywanie równań postaci ax+bx=c
8Rozwiązywanie równań postaci a=b/x
9Wzory fizyczne i chemiczne
10Lista wzorów

Treść i forma publikacji jest bardzo specyficzna, autor bardzo dużo miejsca poświęca na filozofię i terminologię towarzyszącą rozwiązywaniu równań liniowych. Ostatnia lekcja to po prostu lista wszystkich możliwych przekształceń kilku wzorów fizycznych - trzeba przyznać, że wygląda to bardzo egzotycznie.

obrazekobrazekobrazek
Rok wydania2009Cena92 zł
ISBNISBN: 83-922088-1-1PodtytułDla humanistów, dyslektyków i... innych przypadków beznadziejnych
Liczba stron76
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Książka jest wystarczająco droga, że niezbyt wiele osób da się na nią nabrać.

Minusy

  • Absurdalna cena. Książeczka jest cieniutka i porusza tylko jedno proste zagadnienie.
  • Koncepcja autora nauczania matematyki jest przedziwna. Język książki jest przeładowany bezsensownym formalizmem (elementy odwrotne, działanie główne itd.). Słaby uczeń niewiele z niej zrozumie.
  • Autor pisze, że pracował nad książką 5 lat, ale wygląda jakby została napisana w 5 dni. Jej skład pozostawia wiele do życzenia, są w niej błędy rachunkowe.

Podsumowanie

Książka jest przedziwna, z jednej strony jest skierowana do najsłabszych uczniów, którzy nie umieją rozwiązać równania 3x-5=6, a z drugiej strony jest napisana takim językiem, że ja osobiście mam problemy z jej czytaniem.

Problem najsłabszych uczniów był i jest obecny w szkole, ale ta książeczka ani trochę nie pomaga w jego rozwiązaniu. Książka jest bardzo kiepska i radzę trzymać się od niej z daleka.

nabrałam się i kupiłam "ten poradnik" . słuchałam w radiu wywiadu z autorem i wydawało mi się, że nareszcie powstała matematyka przystępna i zrozumiała. . . . .Bardzo się rozczarowałam, WYRZUCONE PIENIĄDZE - nawet nie mam odwagi nikomu zaproponować tej książki- bo szkoda czasu.....:)

spinner