II próbny egzamin gimnazjalny 2012 z matematyki z zadania.info

31 marca 2012
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusz II tegorocznego próbnego egzaminu gimnazjalnego z matematyki organizowanego przez nasz serwis.

Próbny arkusz egzaminacyjny

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (90 minut) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu. Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań

Kolejna zabawa egzaminacyjna za dwa tygodnie, 14 kwietnia.

Właśnie zamieściliśmy arkusz I próbnego egzaminu gimnazjalnego
http://www.zadania.info/n/8341344
Bardzo proszę, aby do jutra (1 kwietnia) do godz. 16 nie umieszczać w tym temacie postów na temat zadań z tego arkusza.

Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Rozwiązania zadań.

Przewidujecie w przyszłości próbne sprawdziany szóstoklasisty?

W tej chwili głównym kierunkiem rozwoju jest gimnazjum i pewnie trochę to potrwa. Minimalny cel do osiągnięcia, to dodanie wystarczającej liczby zadań, żeby generator arkuszy miał sens na poziomie gimnazjum.

Z drugiej strony wiem, że sporo osób układa zestawy dla gimnazjum wykorzystując zadania z liceum, więc pewnie zwiększenie liczby zadań na poziomie gimnazjum pozwoli je wykorzystywać na poziomie starszych klas SP.

W porównaniu z 2013 to był trudniejszy moim zdaniem.

To niesłychane jak poziom testów z roku na rok spada ? Dlaczego tak się dzieje ? mamy głupsze społęczeństwo czy o co chodzi ? porównajcie sobie chociaż z testami które pisali uczniowie 5 - 10 lat temu ...

Takie mamy państwo..

Trudność może być dla każdego różna, ktoś kto i tak nie kuma matmy to dla niego wszystko będzie trudne, aczkolwiek muszę się zgodzić, żę poziom z roku na rok spada

Zadania w tych testach dziś są rzeczywiście sporo łatwiejsze, niż jeszcze z 5 lat temu. Z drugiej strony, to wbrew pozorom wcale nie musi być coś złego - obniżanie poziomu może świadczyć o próbie jego lepszego dopasowania do tempa rozwoju dziecka.

spinner