Właśnie zamieściliśmy arkusze IX (niezapowiedzianej) próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/8702381

Raz jeszcze życzę powodzenia na egzaminie!

dzięki :))))

Dziękuję bardzo, chyba najłatwiejsza i najbardziej 'maturalna' matura z dotychczasowych, co nie zmienia faktu, że ciągle lepsze są matury przygotowawcze, gdzie trzeba pogłówkować nad rozwiązaniem!

Była zdecydowanie najłatwiejsza, jedyna z zadania.info w której udało mi się rozwiązać wszystko. Aczkolwiek najbardziej oddająca to jakie zadania mogą pojawić się 10 maja :) Dzięki wielkie za wszystkie matury i rozwiązania które zrobione były przejrzyście, przez co ani trochę nie żałuję zakupionego abonamentu. Pozdrawiam ;)

W porównaniu do poprzednich, to całkiem znośna ta maturka, fajnie dobrane zadania, pozostaje tylko mieć nadzieję, że właściwa będzie na takim samym poziomie jak ta, a może nawet troszkę niższym, może jeszcze żeby zaokrąglić zrobić X próbną maturę w czwartek, ostatni dzień przed matmą rozszerzoną jako ostateczny już sprawdzian, a może jakieś zadanie będzie łudząco podobne na następny dzień ;P

Na poprzednich trzeba się było wysilać i nie raz brakowało pomysłów. Właśnie skończyłem tę maturę i była łatwa. Aż miło było przed prawdziwą maturą zrobić w 80 minut waszą niezapowiedzianą :D Bardzo ciekawa mimo wszystko, taka "maturalna" ;)

Chodziło o to, żeby podbudować morale :D

Dokładnie takie odniosłem wrażenie :D Ale uważam, że nie była łatwiejsza niż będzie ta normalna. Nie spodziewam się fajerwerków ze strony CKE. Będzie standard, może trudne rachunki dadzą i tyle :P

Mam pytanie do zadania 10 poziom rozszerzony. Dlaczego odległość środka podstawy ostrosłupa prawidłowego czworokątnego od krawędzi bocznej ,,leży'' na płaszczyźnie podstawy, a nie jest poprowadzona pod kątem by tworzyć z krawędzią boczną kąt prosty? Skoro mamy podaną odległość punktu od prostej to zawsze chodziło o najmniejszą odległość, czyli poprowadzoną pod kątem 90 stopni. Z góry dzięki za odpowiedź.

ona tak nie leży :-) źle rozumiesz rysunek :-)

faktycznie, błędna interpretacja. Dzięki

34 % z tego ledwo ledwo, no ale ważne, że zdana by była, chcę to zdać i rzucić wreszcie w cholerę.

Zadanie 4. można było policzyć pochodną?

Prosze o podanie odpowiedzi do tego arkuszu

Genialny pomysł z zadaniami maturalnymi i nie tylko.
Ukłony w stronę autorów serwisu zadania.info

spinner