Matura 2008 z matematyki

Oryginalne arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłych

CKE
GREG
3 października 2008
Pierwszą część książki stanowią maturalne tablice wzorów. W drugiej części zawarte są dwa arkusze maturalne (z 2006 i 2007 roku) oraz ich rozwiązania. Zarówno tablice maturalne jak i arkusze egzaminacyjne są identyczne z tymi udostępnianymi przez CKE w internecie (do pobrania w naszym dziale Matura).
obrazekobrazekobrazek
Rok wydania2007Cena11zł
ISBN978-83-7517-065-8RozwiązaniaTak
PodtytułOryginalne arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłychLiczba stron128
Liczba zadań43Poziompostawa+rozszerzenie
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Oryginalne arkusze maturalne CKE - lektura obowiązkowa każdego maturzysty.

Minusy

  • Zerowy wkład własny wydawnictwa. W zasadzie taki jest charakter publikacji, ale miłym bonusem byłyby chociaż standardy egzaminacyjne lub dane statystyczne dotyczące wyników matury.
  • Cena. Wprawdzie 10zł to nie jest zawrotna kwota, ale książeczka jest cieniutka i w zasadzie ma zerowe koszty redakcyjne.
  • Format. Ponieważ format książki jest sporo mniejszy od formatu oryginalnych arkuszy egzaminacyjnych, trudno jest używać arkuszy z książki do treningu przed maturą.
  • Pomimo tytułu, książka nie zawiera żadnych informacji o maturze 2008, która jak wiadomo różniła się od matur 2006/2007.

Podsumowanie

Książka łatwa w ocenie. Jeżeli ktoś chce mieć estetycznie wydrukowane arkusze maturalne z ubiegłych lat i nie szkoda mu na to wydać 10zł, to jest książka dla niego. Jeżeli natomiast nie sprawia nam problemu wydrukowanie kilkudziesięciu stron na drukarce, to lepiej wydać te 10zł na lody.
spinner