Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

 

Na skróty

Recenzje

Linki sponsorowane

cornersM

Linki sponsorowane

cornersR

Matura 2008 z matematyki, Oryginalne arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłych


CKE
GREG
3 października 2008
Pierwszą część książki stanowią maturalne tablice wzorów. W drugiej części zawarte są dwa arkusze maturalne (z 2006 i 2007 roku) oraz ich rozwiązania. Zarówno tablice maturalne jak i arkusze egzaminacyjne są identyczne z tymi udostępnianymi przez CKE w internecie (do pobrania w naszym dziale Matura).
podglądobrazekpodglądobrazekpodglądobrazek
Rok wydania2007Poziompostawa+rozszerzenie
Liczba stron128Liczba zadań43
RozwiązaniaTakCena11zł
ISBN978-83-7517-065-8
Format podgląd

Nasza opinia

Plusy

  • Oryginalne arkusze maturalne CKE - lektura obowiązkowa każdego maturzysty.

Minusy

  • Zerowy wkład własny wydawnictwa. W zasadzie taki jest charakter publikacji, ale miłym bonusem byłyby chociaż standardy egzaminacyjne lub dane statystyczne dotyczące wyników matury.
  • Cena. Wprawdzie 10zł to nie jest zawrotna kwota, ale książeczka jest cieniutka i w zasadzie ma zerowe koszty redakcyjne.
  • Format. Ponieważ format książki jest sporo mniejszy od formatu oryginalnych arkuszy egzaminacyjnych, trudno jest używać arkuszy z książki do treningu przed maturą.
  • Pomimo tytułu, książka nie zawiera żadnych informacji o maturze 2008, która jak wiadomo różniła się od matur 2006/2007.

Podsumowanie

Książka łatwa w ocenie. Jeżeli ktoś chce mieć estetycznie wydrukowane arkusze maturalne z ubiegłych lat i nie szkoda mu na to wydać 10zł, to jest książka dla niego. Jeżeli natomiast nie sprawia nam problemu wydrukowanie kilkudziesięciu stron na drukarce, to lepiej wydać te 10zł na lody.