Rozstrzygnięcie konkursu 'kapitał podziękowań 2011'

15 stycznia 2012
Ilustracja

Miło nam jest ogłosić, że dobiegła końca edycja 2011 naszego forumowego konkursu 'kapitał podziękowań'. Laureatami konkursu zostali:

 • obrazek
  irena (4079 podziękowań) otrzymuje ramkę cyfrową Sony DPF-HD1000B oraz łamigłówkę Sudoku.
 • obrazek
  Galen (2052 podziękowania) otrzymuje ramkę cyfrową Sony DPF-HD800B oraz grę planszową Atari GO.
 • obrazek
  radagast (1545 podziękowania) otrzymuje aparat cyfrowy Sony DSC-W520 oraz grę planszową Atari GO.
 • obrazek
  alexx17 (850 podziękowań), domino21 (828 podziękowań) oraz anka (707 podziękowań) otrzymują szachy elektroniczne Saitek Mephisto Maestro.
 • obrazek
  jola (570 podziękowań), ewelawwy (567 podziękowań), Lbubsazob (507 podziękowań) oraz octahedron (453 podziękowania) otrzymują grę planszową Quoridor Classic oraz układankę logiczną Smart Antywirus.
 • obrazek
  Murarz (282 podziękowania), wrobel93b (260 podziękowań), kamil13151 (211 podziękowań) oraz heja (210 podziękowań) otrzymują układankę logiczną IcoSoku.

Laureatom serdecznie gratulujemy i w imieniu wszystkich osób korzystających z forum dołączamy gorące: DZIĘKUJEMY!

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji Konkursu.

Sylwetki zwycięzców

Pomyśleliśmy, że rozstrzygnięcie Konkursu jest dobrą okazją, aby trochę bliżej poznać forumowych ekspertów i dlatego poprosiliśmy każdego z laureatów o napisanie kilku zdań o sobie.

irena
irena

Sądzę, że jestem bardzo nietypowym Waszym forumowiczem. Jestem już emerytką. Przez prawie 30 lat uczyłam matematyki - najpierw w szkole podstawowej, później w gimnazjum. Z wyboru mieszkam i pracowałam na wsi. Kochałam swoją pracę. Dostarczała mi mnóstwo frajdy. Jeszcze ciągle spotykam się z miłymi słowami i gestami moich byłych uczniów i ich rodziców.
Studia ukończyłam już tak dawno, że wielu tematów nie pamiętam. Ale lubię mierzyć się z tudnościami. Ciągle sprawia mi ogromną radość, jeśli uda mi się komuś pomóc. Przez cały czas starałam się wpoić moim uczniom, że matma nie jest taka straszna, że można ją polubić. Wielu z moich uczniów brało udział w różnych konkursach, systematycznie jeździli na Ligę Zadaniową do Torunia, co roku licznie uczestniczyli w Kangurze.
A teraz? Trochę pomagam uczniom w domu, udzielając korepetycji, czasem pomagam zajmować się wnukami. Jako ciekawostkę mogę podać, że od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż do matury chodziłam do jednej klasy z byłym Prezydentem RP, Aleksandrem Kwaśniewskim. Urodziłam się i mieszkałam w Białogardzie i tam kończyłam wspaniałe LO im. Bogusława X. Z matematyką miałam do czynienia od początku - moja mama była matematyczką. Ale to, że zaczęłam studiować matematykę, zawdzięczam mojej wspaniałej Pani Profesor Walerii Buchowskiej z liceum. To ona mi praktycznie wmówiła, że powinnam uczyć w szkole matematyki. Tyle razy mi to powtarzała, gadała, że do szkoły powinni iść najlepsi, że w szkole uczyć powinni pasjonaci, że uwierzyłam Jej. I ... wpadłam "po uszy".
Mogłabym jeszcze pisać wiele. Już i tak zanudziłam Was pewnie wspomnieniami. Dodam jeszcze, że moim hobby poza rozwiązywaniem zadań i pomaganiem uczniom w ich zmaganiach z matematyką, jest rozwiązywanie krzyżówek. Majątek wydaję na wszystkie wydania "Rozrywki". Uwielbiam zwłaszcza krzyżówki hetmańskie i wszelkiego rodzaju Jolki.
Pozdrawiam serdecznie.
Irena

Galen
Galen - emeryt z Małopolski. Ukończył matematykę na UJ. Hobby to szarady, krzyżówki,zagadki umysłowe, w tym różne ciekawostki matematyczne. Aktywność na forum traktuję jako gimnastykę dla mózgu i zapobieganie demencji...:) Po prostu robię to co lubię.
Pozdrawiam.
Galen

radagast
Od ubiegłego roku niewiele się zmieniło. Nadal uczę w gimnazjum dwujęzycznym same mądre dzieci. Nadal lubię to robić. Nadal moją drugą pasją jest jazda konna. Realizuję ją na służewieckich wyścigach od 33 lat. Przed rokiem nabawiłam się kolejnego uzależnienia: forum zadania.info. Nie planuję kuracji odwykowej :)
pozdrawiam
Radagast

Alexx17
Mam na imię Piotrek i jestem studentem pierwszego roku matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Trafiłem na forum dlatego, że chciałem lepiej przygotować się do matury. Moim ulubionym działem matematyki jest geometria analityczna.
Interesuję się fotografią, której chcę się w przyszłości dość mocno poświęcić, ale także komputerami, sportem (głównie siatkówką, tenisem stołowym i piłką nożną) i muzyką. W niedalekiej przyszłości mam zamiar nauczyć się grać na gitarze. O czasie po studiach chwilowo nie myślę zbyt intensywnie. Póki co najpierw trzeba te studia skończyć :)
Pozdrawiam,
Alexx17.

domino21
Cześć!
Od zeszłego roku raczej nic się nie zmieniło, dalej jestem szarym studentem na łódzkiej polibudzie, niestety zbliżająca się sesja utrudnia mi trochę śledzenie forum na bieżąco, ale staram się jak mogę.
W matematyce lubię przede wszystkim to, że jest odniesieniem do każdej dziedziny życia, a jeżeli chodzi o konkretne zagadnienia to interesuje mnie trygonometria i analiza, a nie znoszę geometrii. Ani na płaszczyźnie, ani w przestrzeni. :D Swoją przyszłość wiążę jednak z moim kierunkiem studiów, czyli budownictwem, w której też jest mnóstwo matematyki. Niestety w tym semestrze kończę przygodę z matmą III. Niedługo stukną 3 lata odkąd jestem na forum.
pozdrawiam,
domino

anka
Jestem na forum w celu ćwiczenia szarych komórek - staram się, żeby mi nie zaniknęły :D
Pozdrawiam wszystkich nienormalnych, bo podobno w dzisiejszych czasach nikt normalny matematyki nie lubi.
anka

jola
Moje uczestnictwo w Forum związane jest z zamiłowaniem do rozwiązywania zadań logicznych, do których należą krzyżówki, jolki, szarady, sudoku i zadania matematyczne.
Jestem wieloletnim, emerytowanym nauczycielem matematyki w jednym z sosnowieckich liceów. Lubię pracę pedagogiczną. Rozwiązywanie zadań sprawia mi ogromną przyjemność.
jola

ewalawwy
Hej
Mam mam na imię Ewelina i jestem absolwentką Matematyki na UKSW. Obecnie mieszkam i pracuję (Telekomunikacja Polska S.A.) w Warszawie. W wolnych chwilach "biegam" po mieście i fotografuję ciekawe obiekty oraz oczywiście rozgryzam zadania z matematyki i inne łamigłówki. Ponadto lubię jeździć na rowerze, programować, spotykać się ze znajomymi i chodzić na zajęcia fitness.
Pozdrawiam,
ewelawwy

Lbubsazob
Mam na imię Kasia i obecnie jestem studentką II roku matematyki ekonomicznej na Uniwersytecie Gdańskim. Odkąd pamiętam, matematyka nie sprawiała mi większych problemów, ale większą wagę zaczęłam przywiązywać do niej dopiero pod koniec liceum. Ponieważ lubię rozwiązywać zadania matematyczne, zdawałam maturę rozszerzoną z matematyki i zdecydowałam się podjąć studia na tym właśnie kierunku.
Na forum bywam często, ponieważ jest to świetne miejsce do rozwiązywania problemów matematycznych. Dzięki temu mogę utrwalić swoją wiedzę i przy tym pomóc innym. Lubię nowe wyzwania, dlatego też przyswajanie coraz to nowych rzeczy nie sprawia mi większych problemów. W wolnych chwilach rozwiązuję wszelkiego rodzaju gry logiczne i łamigłówki. Uwielbiam podróże - co roku w wakacje wyjeżdżam do innego zakątka Polski. Mam nadzieję, że mój przyszły zawód pozwoli mi na realizację planów - nie wiem jeszcze, gdzie będę pracować, wszystko zależy od kierunku studiów magisterskich.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum.
Lbubsazob

octahedron
Witam
Na forum bywam dla rozrywki. Od zawsze lubiłem gimnastykować mózg, nałogowo rozwiązuję wszelkie łamigłówki logiczne, od matematycznych po sudoku. Poza tym pochłaniam w dużych ilościach książki - szczególnie fantastykę i kryminały - oraz czekoladę.
Pozdrawiam,
octahedron

Murarz
Student I roku energetyki.

wrobel93b
Mam na imię Mateusz i jestem uczniem klasy maturalnej o profilu matematycznym. Pomaganie ludziom na forum sprawia mi dużo frajdy i jest oczywiście bardzo dobrą powtórką materiału przed maturą :). Zainteresowanie matematyką przyszło dość późno, bo zaledwie dwa lata temu. Wtedy bowiem moja obecna nauczycielka pokazała mi tę dziedzinę nauki od całkiem innej strony :). Nie mam swojego ulubionego działu w matematyce, ponieważ wszystkie są ciekawe :). Co do przyszłości to jeszcze nie wiem, ale na pewno wiąże ją z informatyką i matematyką.
Pozdrawiam, wrobel93b

kamil13151
Hej
Jestem tegorocznym maturzystą i jakby ktoś mi 2 lata temu powiedział, że mój dzisiejszy stan wiedzy z matematyki będzie na takim poziomie to bym go wyśmiał. Byłem uczniem przeciętnym, ale postawiłem sobie cel - "zdam bardzo dobrze maturę rozszerzoną z matematyki" i od tamtej pory ślęczę nad zadaniami, a efekty widać gołym okiem. Tak, więc jestem przykładem, że jak się chcemy to możemy. Wniosek? Zabierajcie się do zadań :).
Pozdrawiam, Kamil.

W roku 2011 największe liczby podziękowań otrzymali:

 1. irena, liczba podziękowań: 4079
 2. Galen, liczba podziękowań: 2052
 3. radagast, liczba podziękowań: 1545
 4. alexx17, liczba podziękowań: 850
 5. domino21, liczba podziękowań: 828
 6. anka, liczba podziękowań: 707
 7. jola, liczba podziękowań: 570
 8. ewelawwy, liczba podziękowań: 567
 9. Lbubsazob, liczba podziękowań: 507
 10. octahedron, liczba podziękowań: 453
 11. Murarz, liczba podziękowań: 282
 12. wrobel93b, liczba podziękowań: 260
 13. kamil13151, liczba podziękowań: 211
 14. heja, liczba podziękowań: 210
Wszystkim osobom gratulujemy i dziękujemy!

Ja też gratuluję i dziękuję :D Kocham Was :D heh

mallio pisze:Ja też gratuluję i dziękuję :D Kocham Was :D heh
Dzięki :D

Jeden mały błąd, powinno być:
kamil13151 (211 podziękowań) oraz heja (210 podziękowań)

gratuluję zaangażowanym zwycięzcom.
keep up the good work :-)
escher

spinner