Testy maturalne

Matematyka

(red.) Dorota Masłowska, Tomasz Masłowski, Adam Makowski, Piotr Nodzyński, Elżbieta Słomińska, Alicja Strzelczyk
Aksjomat
26 grudnia 2009
Zbiór zadań maturalnych wydawnictwa Aksjomat został podzielony na 3 części:
Liczba zestawów
Zestawy zadań zamkniętych20
Zestawy zadań otwartych20
Testy maturalne25

Zadania w pierwszych dwóch częściach zostały zebrane w zestawy tematyczne, które składają się odpowiednio z 25 i 11 zadań.

W trzeciej części zamieszczono 25 przykładowych zestawów maturalnych. Zadania w tych zestawach częściowo pokrywają się z zadaniami z pierwszych dwóch części. Do wszystkich zadań zamieszczono odpowiedzi.

obrazekobrazekobrazekobrazekobrazek
Rok wydania2009Cena25 zł
ISBN978-83-60689-21-9OdpowiedziTak
RozwiązaniaBrakPodtytułMatematyka
WskazówkiBrakLiczba stron248
Liczba zadań25 testów maturalnych+40 zestawów tematycznychPoziompodstawa
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Bardzo duża liczba zadań.
  • Zgrupowanie zadań zarówno tematycznie, jak i w przykładowe zestawy maturalne urozmaica pracę z książką.

Minusy

  • Duża liczba zadań to dla wielu uczniów zaleta, ale przez to zabrakło w książce miejsca na rozwiązania zadań. Nawet najtrudniejsze zadania pozostawione są bez najmniejszych wskazówek.

Podsumowanie

Bardzo obszerny zbiór zadań maturalnych, który z pewnością będzie użyteczny dla nauczycieli matematyki oraz dla uczniów, którzy planują poświęcić dużo czasu na rozwiązywanie zadań. Zbiór jednak może być zniechęcający dla słabszych i średnich uczniów, dla których same odpowiedzi do zadań to za mało.

Nie polecam. W książce jest wiele błędów, pawie w każdym zestawie, po jednym, dwa... Nawet przy prostym przesunięciu funkcji. Szczerze żałuje że ją kupiłam.

Pomimo błędów, które łatwo wychwycić, książka ta gruntownie przygotowuje nas do matury podstawowej. Po tej książce pisałem matury próbne z podstawy w okolicach 100% więc jest to jakiś wyznacznik.

Dobry uczeń będzie w stanie wychwycić te błędy jednak sądzę ze słabszy nie i to że piszesz mature na 100 % świadczy o tym że uczyłeś się przez całe trzy lata a nie przerobiłeś testy z tej książki

Nie ma słabszych i dobrych uczniów. Są tylko pracowici i niepracowici. Jeśli ktoś przerobi tę książkę, zadanie po zadaniu, bez opuszczania żadnego, a w przypadku nie rozumienia czegoś będzie szukał pomocy i rozwiązań w innych źródłach i naprawdę będzie to sumienna robota, to nie ma szans na słaby wynik. A to czy uczyłeś/łaś się czy nie przez 3 lata, przełoży się jedynie na czas w którym książkę ukończysz.

Jakie macie zdanie na temat tych testów,ale na poziomie rozszerzonym.
Czy jest to pozycja lepsza,czy słabsza od Pazdry,a jak wypada w zestawieniu ze zbiorem A.Kiełbasy ?

Książka horror, jak to mówi mój matematyk, pomimo paru błędów jest bardzo dobra, bardzo dobrze przygotowuje do matury. Przy odrobinie samozaparcia idzie zrobić każde zadanie. Szkoda tylko, że nie ma podpowiedzi do tych trudniejszych.

ja nie uwazam się za geniusza z matematyki i naprawdę wiekszość tych zadan sprawia mi trudność, lecz uwazam ze ksiazka jest bardzo dobra gdyz po opanowaniu zawartych w niej informacji uwazam ze matura bedzie zdana, dlatego sumiennie rozwiązuje zadania:) a co doo książki polecam ja wszystkim przyszłym maturzystom:)!!!!!!!!!!

Jak dla mnie zadania są zbyt łatwe

ludreamer pisze:Nie ma słabszych i dobrych uczniów. Są tylko pracowici i niepracowici. Jeśli ktoś przerobi tę książkę, zadanie po zadaniu, bez opuszczania żadnego, a w przypadku nie rozumienia czegoś będzie szukał pomocy i rozwiązań w innych źródłach i naprawdę będzie to sumienna robota, to nie ma szans na słaby wynik. A to czy uczyłeś/łaś się czy nie przez 3 lata, przełoży się jedynie na czas w którym książkę ukończysz.
Nie zgodzę się.
Są zdolni i mniej zdolni. Mój kolega nic nie robi, bo mu się najzwyczajniej w świecie nie chcę, a piszę matmę p. na ~90 % , do tego zdaję R. W tym roku piszemy, to nie wiem jak mu pójdzie. ( może się ogarnie : P )

Uważam , że ta książka solidnie przygotowuje do matury .
Może znalezione przez nas błędy z tej książki zamieszczalibyśmy w jakimś przypiętym temacie na forum , lub nawet w tym .Myślę, że to pomogłoby wielu osobom .

Mi ta ksiazka nie sluzyla. Moze osobom z duzymi problemami pomoze.

A ja uważam , że jest świetna. Błędy są w tych starszych wydaniach. Główne jej zalety jest to :
1) grupuje zadania typów maturalnych w/g poszczególnych tematów (cenne dla nauczyciela przygotowującego uczniów do matury)
2) zadania są otwarte i zamknięte
3) Poziom zadań jest zbliżony do poziomu zadań występujących na maturze
4) w każdym dziale jest tyle samo zadań (pomaga to nauczycielowi zorganizować samodzielną pracę uczniów)

Z nami nauczyciel matmy ja przerabial. Nic nie zrozumialam dopoki nie kupilam tek ksiazki. Błędów nie zauważyłam.

spinner