Wyniki egzaminu maturalnego 2009 z matematyki

29 czerwca 2009
Ilustracja
W dniu dzisiejszym zostały opublikowane wstępne wyniki statystyczne egzaminu maturalnego 2009.

Maturę zdawało ponad 426 tys. osób (w ubiegłym roku było to ok. 415 tys. osób). Maturę zdało 78% maturzystów, przy czym zdawalność wśród tegorocznych absolwentów szkół (którzy stanowili około 93% wszystkich maturzystów) jest jeszcze wyższa i wynosi 81%.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, tegoroczne wyniki matury są bardzo zbliżone do wyników z 2008 roku.

Zdawalność matury w zależności od typu szkoły

Matematyka

Egzamin z matematyki zdawało 18% maturzystów (czyli tak samo jak przed rokiem), przy czym 55% z nich zdawało egzamin na poziomie rozszerzonym. W porównaniu z ubiegłym rokiem, egzamin na poziomie podstawowym okazał się być trudniejszy, podczas gdy egzamin na poziomie rozszerzonym okazał się być prostszy (oczywiście statystycznie).

Zdawalność matury w zależności od typu szkoły
Źródło: CKE

Pojawiły się już statystyki na stronie CKE. Wbrew powszechnym przewidywaniom maturzystów, tegoroczny egzamin z matematyki poszedł ciut lepiej niż zeszłoroczny .

No właśnie, czachur słusznie zauważył ze wypadły lepiej anizeli rok temu. Bardzo to dziwne, zważywszy na fakt że na róznego rodzaju forach czytałem, iż zadanie z okręgami i skarbcem było kłopotliwe

a to ze poszlo lepiej nie jest zbyt dobre...

bo rekrutacja moze wygladac nieciekawie...

jak Wam poszły matury ?;> szczególnie w porównaniu to matur z tego portalu ? ;) bo ja tutaj ciągle pisałem je na ok 60%, a na majowej napisałem na 90% dzięki wielkie !! xD ;)

Ja napisałem rozszerzoną na 90% - zal.pl

Melduje stówe z matmy rozszerzonej!!!
Dzieki golonka!!!

gratuluję stówek :-/
ja mierne 86 % (rozszerzony) :-/
niepotrzebnie zapłaciłam opłetę rekrutacyjną na uniwerek :-/
z takim gównem tylko eknomiczna.

84% z rozszerzenia :) w sumie moglem miec wiecej bo zrobilem durnowate bledy: np przepisanie zle poprawnego wyniku do odpowiedzi ; // ale coz ciesze sie ze mam chociaz tyle :D

JA to wam moge tylko pozazdroscic. Przez moja nieuwage i glupie bledy mam tylko 78 z rozszerzenia

Boże ludzie wy sie zalamujecie wynikami rzedu 80 85 %. 0o Na prawdę niewiele osob moze sobie pozwolic na wynik >70% z matmy rozszerzonej. Ja mam 82% i w ogole szok bo jak liczylem z kluczem to wychodzilo 72 maks WTF :)

Refleksje po wynikach? . Hmm, tak pomyślałem sobie o ludziach naprawdę dobrych i pewnie tacy musieli się stresować, czy będzie 98 czy 100, bo inaczej to mogłoby być pal licho z dobrych studiów. Bo wyników podchodzących pod setkę musiało być sporo, u mnie w klasie np duża grupa osób takie rezultaty osiągnęła. Ja mam niby prawo być zadowolony - 96 % . Ale jakbym miał 80, to bym się nie zesmucił; kompletny brak emocji przy odbieraniu wyników. Mały rozrzut wyników, tak jak w zeszłym roku zresztą.

@kaska90
Nie jęcz, bo się dostaniesz i to z zapasem :) Jeśli nadal myślisz o matmie, to gdziekolwiek byś nie złożyła ( poza czymś w W-wie, gdzie biorą olimpijczyków) to nie będzie żadnych problemów. Głowa do góry

Myślałem, że za jakiś brak zapisów mi odejmą, ale jednak nie;] 100% z rozszerzenia :D Dzieki supergolonko :)

Widzę, że robbo został zapomniany przez dziękujących :wink: Nieładnie, oj nieładnie :D

Ja mam 86 procent z maty rozszerzonej. Jest dobrze, ale wszystko przez glupie bledy, bo tak mogloby byc z 96 procent jak nie 100. Szkoda. Mam nadzieje, ze tylko dostane sie na budownictwo na PW. Ale jeszcze gorzej skopalem z fizyki rozszerzonej - 77 procent. Dno i 600 metrow mulu. Mam 174 pkt na 225 w rekrutacji na PW, a w zeszlym roku za 1 razem przyjmowali od 172, a za drugim od 165...

spinner