Zadania.info
Największy internetowy zbiór zadań z matematyki
cornersUpL
cornersUpR

Zadania

 

Na skróty

Recenzje

Linki sponsorowane

cornersM

Linki sponsorowane

cornersR

I próbna matura 2015 z matematyki z zadania.info


28 lutego 2015
obrazek
Właśnie zamieściliśmy arkusze I tegorocznej próbnej matury z matematyki organizowanej przez nasz serwis.

Zadania na poziomie podstawowym
Zadania na poziomie rozszerzonym
Zadania na poziomie podstawowym (technikum)
Zadania na poziomie rozszerzonym (technikum)

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (170 minut na poziomie podstawowym i 3 godziny na rozszerzonym) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie: prosty kalkulator, linijka, cyrkiel, tablice wzorów wraz z uzupełnieniem.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań.

Poziom podstawowy
Poziom rozszerzony
Poziom podstawowy (technikum)
Poziom rozszerzony (technikum)

Kolejna zabawa maturalna już za tydzień, 7 marca.

Komentarze (16)

supergolonka, 28 lut 2015, 09:05

Właśnie zamieściliśmy arkusze I próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/9970934
Do jutra (1 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

jerzyjerzowski55, 28 lut 2015, 23:59

Dlaczego matura przygotowywana przez zadania.info nie przeprowadza starej matury dla technikum?

mimek08, 01 mar 2015, 13:08

Super robota, fajnie, że robicie tyle tych próbnych matur! Na pewno się one przydadzą, już na tej pierwszej natknąłem się na pewną moją słabość nad którą będę musiał jeszcze popracować. Jedyna moja uwaga to to, że matma rozsrz nie ma tych kodowanych odpowiedzi typu ''zakoduj trzy pierwsze liczby rozwiniecia dziesietnego" Przydałaby się jeszcze sonda na forum kto z jakim wynikiem napisał poszczególną maturę, albo ranking.. Myślę, że taka akcja zagrzałaby do boju, pozdrawiam i dziękuję za super dodatkowego przygotowanie!

supergolonka, 01 mar 2015, 13:56

jerzyjerzowski55 pisze:Dlaczego matura przygotowywana przez zadania.info nie przeprowadza starej matury dla technikum? Powód jest prosty: arkuszy, które są dostosowane do tegorocznych wymagań maturalnych w technikum ułożyliśmy już ponad 90. Do tego dostępnych jest kilkadziesiąt arkuszy CKE i OKE. Osoby zdające w tym roku maturę w technikum naprawdę mają z czego wybierać - każdy arkusz z lat 2010-2014 może stanowić 'próbną maturę'.

Niemniej, jeżeli rzeczywiście są osoby, którym przydałyby się takie arkusze dla technikum, to będą. Myślę, że jeszcze dzisiaj pojawi się pierwszy arkusz, a od przyszłego tygodnia będą zamieszczane razem z pozostałymi.

supergolonka, 01 mar 2015, 14:01

mimek08 pisze:Jedyna moja uwaga to to, że matma rozsrz nie ma tych kodowanych odpowiedzi typu ''zakoduj trzy pierwsze liczby rozwiniecia dziesietnego" Zastanawialiśmy się, czy się w to bawić, ale sporo by było z tym komplikacji, a tak naprawdę wartość dydaktyczna jest z tego żadna. Kodowanie wyniku jest tak pomyślane, żeby nie stanowiło żadnej dodatkowej trudności przy rozwiązywaniu zadania, więc brak kodowania nie powinno zmieniać przydatności próbnych arkuszy. Przydałaby się jeszcze sonda na forum kto z jakim wynikiem napisał poszczególną maturę, albo ranking. Od tego jest forum - możecie pisać jak wam poszło w tym wątku.

mimek08, 01 mar 2015, 14:44

Czyli każda próbna będzie miała swój osobny temat by móc ją skomentować i ewentualnie omówić?

supergolonka, 01 mar 2015, 14:52

Dokładnie.

supergolonka, 01 mar 2015, 16:44

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Rozszerzenie

wijatka, 01 mar 2015, 18:34

Ja tak +- uwzględniając, że gdzieś mogę jeszcze mieć błąd - 88%.
Jak robiłem to mi się wydawała trudna, nie zrobiłem zadania za 2 punkty z podobieństwem w trapezie no i wysypałem się na prawdopodobieństwie, zrobiłem literówkę (cyfrówkę ?), także wynik nie wyszedł poprawny.
Ogólnie dla mnie-człowieka, który robi matmę na poważnie od pół roku, całkiem ciekawy arkusz w porównaniu do innych :D

supergolonka, 02 mar 2015, 00:09

Zgodnie z obietnicą dodałem arkusze dla technikum. Od przyszłego tygodnia będą się one ukazywać w tym samym czasie, co arkusze dla liceum.
Tak naprawdę te arkusze są też bardzo dobrym treningiem dla osób zdających maturę według nowej formuły, bo są od nowych arkuszy ciekawsze/trudniejsze (choć oczywiście nie ma w nich pochodnych i granic).

wijatka, 02 mar 2015, 18:38

A dlaczego dla nowej matury układane są arkusze łatwiejsze? Bo z tego co wiem, to raczej zapowiada się, że Nowe Rozszerzenie będzie trudniejsze od tego z lat ubiegłych.

supergolonka, 02 mar 2015, 19:57

Poziomo podstawowy jest prostszy, bo sporo materiału wyleciało (równanie okręgu, moduł, wielomiany).
Jeżeli chodzi o rozszerzenie, to nowa struktura arkusza nie pozwala na ułożenie trudnych zestawów (dużo krótkich zdań typu: albo wiesz, albo nie). Oczywiście i tak staramy się, aby nasze arkusze były trudniejsze od tych układanych CKE, ale moim zdaniem te arkusze poziomem trudności nie będą dorównywały (naszym) arkuszom z lat ubiegłych.

jerzyjerzowski55, 05 mar 2015, 18:58

supergolonka pisze:jerzyjerzowski55 pisze:Dlaczego matura przygotowywana przez zadania.info nie przeprowadza starej matury dla technikum? Powód jest prosty: arkuszy, które są dostosowane do tegorocznych wymagań maturalnych w technikum ułożyliśmy już ponad 90. Do tego dostępnych jest kilkadziesiąt arkuszy CKE i OKE. Osoby zdające w tym roku maturę w technikum naprawdę mają z czego wybierać - każdy arkusz z lat 2010-2014 może stanowić 'próbną maturę'.

Niemniej, jeżeli rzeczywiście są osoby, którym przydałyby się takie arkusze dla technikum, to będą. Myślę, że jeszcze dzisiaj pojawi się pierwszy arkusz, a od przyszłego tygodnia będą zamieszczane razem z pozostałymi.
Zgodzę się wybór jest, ale od przybytku głowa nie boli. Dzięki za odpowiedź.

Edit: Przejrzałem właśnie poziom rozszerzony dla technikum i bardzo mi się podoba.

mimek08, 07 mar 2015, 12:24

Póki co poziom techikum dużo prostsze od licealnego :roll:
Które lata próbnych matur z lat ubiegłych będą się pokrywać z programem na 2015?

Pawpro96, 04 kwie 2015, 17:37

Może ktoś wytłumaczyć mi jak układa się ostateczną odpowiedź do zadania 14?

supergolonka, 10 kwie 2015, 13:06

Napisz dokładniej, który arkusz masz na myśli i czego dokładnie nie rozumiesz.

lDodaj nowy komentarzl