Domino z mnożeniem i dzieleniem

Gry i zabawy dydatktyczne z Sową Mądralą

Krystyna Wojciechowska
Harmonia
6 lutego 2009
Kolejny zestaw zabaw matematycznych dla dzieci spod szyldu Sowy Mądrali. Tym razem nie mamy tradycyjnej książki, ale papierową teczkę z 12 arkuszami domina. Motywem przewodnim wszystkich arkuszy jest nauka mnożenia i dzielenia w zakresie do 100. Arkusze są ułożone w rosnącym poziomie trudności, więc mogą być użyteczne na rożnych etapach nauki. Oprócz tego otrzymujemy kilkustronicową instrukcję z propozycjami gier oraz opisami poszczególnych plansz.
obrazekobrazekobrazek
Rok wydania2009Cena17zł
ISBN978-83-7134-318-6PodtytułGry i zabawy dydatktyczne z Sową Mądralą
Liczba stron12 arkuszyLiczba zadań20 domin na arkuszu
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Cały zestaw jest bardzo starannie przemyślany. Arkusze zrobione ze sztywnego błyszczącego papieru są trwałe i estetyczne. Teczka na gumkę, oraz dołączony woreczek na domino, pozwalają utrzymać porządek w powycinanych elementach. Na odwrotnej stronie domina nadrukowany jest numer arkusza, dzięki czemu łatwo jest odnaleźć interesujące nas elementy.

Minusy

  • W zasadzie trudno wybrzydzać, że domino jest dominem, ale przydałaby się bardziej urozmaicona rozrywka. Podtytuł gry i zabawy dydaktyczne raczej należy traktować jak tytuł serii niż jako opis tej konkretnej publikacji.

Podsumowanie

Zestaw na tyle prosty, że każdy jest w stanie samodzielnie ocenić jego przydatność. Od siebie mogę tylko dodać, że z powodzeniem testowałem go na pięciolatkach i mieli oni z nim sporo zabawy.
spinner