Matematyka

Próbne arkusze maturalne, poziom rozszerzony

Elżbieta Świda, Elżbieta Kurczab, Marcin Kurczab
Oficyna Edukacyjna,Krzysztof Pazdro
29 października 2009
Kolejna edycja popularnego zbioru próbnych arkuszy maturalnych wydawnictwa Pazdro.

W książce znajdziemy 10 przykładowych arkuszy maturalnych z matematyki na poziomie rozszerzonym. Arkusze są utrzymane w oryginalnej stylistyce arkuszy CKE z wykratkowanym miejscem na rozwiązania zadań. Do wszystkich arkuszy zamieszczono odpowiedzi, oraz krótkie wskazówki. W książce znajdziemy ponadto kilkustronicową wrzutkę z wydrukowanym zbiorem wzorów matematycznych.

Warto podkreślić, że arkusze zostały ułożone na nowo i mają niewiele wspólnego z arkuszami zawartymi w w poprzednim wydaniu książki.

obrazekobrazekobrazek
Rok wydania2009Cena15 zł
ISBN978-83-7594-043-5OdpowiedziTak
PodtytułPróbne arkusze maturalne, poziom rozszerzonyWskazówkiTak
Liczba stron136Liczba zadań101
Poziomrozszerzony
Format

Nasza opinia

Plusy

  • Arkusze bardzo dobrze ułożone - zadania są ciekawe i dość oryginalne.
  • Układ i format arkuszy dokładnie imitujący arkusze CKE - dzięki temu rozwiązując zadania możemy się poczuć jak na prawdziwym egzaminie.

Minusy

  • Brak pełnych rozwiązań zadań. Miłą odmianą w stosunku do poprzedniego wydania książki jest rozszerzenie odpowiedzi do zadań o krótkie wskazówki, wciąż jednak możemy mieć problemy z rozwiązaniem najtrudniejszych zadań.

Podsumowanie

Jeden z najlepszych zbiorów próbnych arkuszy maturalnych. Wprawdzie liczba arkuszy nie jest imponująca, ale są one za to dość wysokiej jakości.
spinner