Zadania na poziomie podstawowym
Zadania na poziomie rozszerzonym
Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu
Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.
Rozwiązania zadań.
Kolejna zabawa maturalna za tydzień, 1 maja.
Właśnie zamieściliśmy arkusze VII próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/1292718
Do jutra (25 kwietnia) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info
W międzyczasie możecie natomiast podać swój orientacyjny wynik w powyższej ankiecie.
Ten temat poświęcony jest poziomowi rozszerzonemu!
Temat poziomu podstawowego
W zad. 8 mowa jest o paraboli o równaniu \(y=x^2-12y+33\). Czy jest to zamierzone i świadome działanie autora zadania ? Czy może równanie tej paraboli powinno mieć postać \(y=x^2-12x+33\) ?
mam tą samą wątpliwość bo jakoś to zadanie nie chce mi wyjść:D
Właśnie też się zastanawiam nad tym...
również nie chce mi wyjść, jakies brzydkie liczby i równania powychodziły, mimo, że próbowałem na 3 sposoby.
Moim zdaniem to celowe, bo jeżeli byłby tam x to zadanie nadaje sie na poziom podstawowy (podobne było na próbnej maturze z CKE). Jestem ciekaw odpowiedzi )
A kto powiedział, że zadanie które nadaje się na poziom podstawowy nie może znaleźć się na poziomie rozszerzonym :p ? Może być jak najbardziej. Wydaje, mi się, że powinno być tam z x, bo z tym y wychodzą koszmarne rachunki. Wątpię, żeby autor zadania chciał sprawdzić u ucznia umiejętność liczenia takich liczb (łatwo o błąd rachunkowy). Po drugie nie wydaje mi się, żeby na maturę dano tak czasochłonne rachunki.
Sorry za długi brak odzewu, ale ładna pogoda odciągnęła mnie od komputera. Ma być -12x.
heh, to "trochę" to ułatwia zadanie;]
Rozwiązania - poziom rozszerzony
http://www.zadania.info/99004
Ja bym proponował usunięcie obrazka układu współrzędnych w zadaniu 1. z pliku zawierającego samą treść zadań (http://pdf.zadania.info/99004.pdf). Powinno się wtedy zmieścić na dwóch stronach, a jak ktoś to drukuje to i tak pewnie narysuje sobie na kartce układ narysuje...
Czy zadanie 3 można rozwiązać na piechotę? Doprowadziłem równanie do samych cosinusów tak jak w rozwiązaniu, ale potem rozpisuwałem tak jak na zdjęciu...czy takie rozwiązanie byłoby zaakceptowane przez egzaminatora?
http://i40.tinypic.com/207b4sy.jpg
![]() ![]() |