Wyniki egzaminu maturalnego 2014 z matematyki

27 czerwca 2014
Ilustracja
Dostępne są już wstępne wyniki statystyczne egzaminu maturalnego 2014.

Maturę zdawało ponad 293 tys. osób (w ubiegłym roku było to ok. 326 tys., a dwa lata temu 340 tys. osób). Matura okazała się być zdecydowanie trudniejsza od ubiegłorocznej i zdało ją 71% maturzystów.

Zdawalność matury w zależności od typu szkoły

Matematyka

W tym roku po raz piąty wszyscy maturzyści musieli zdawać egzamin z matematyki. Ponadto, około 18% maturzystów zdecydowało się zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym (ponad 53 tys. maturzystów wobec 58 tys. w ubiegłym roku).

Zdawalność matury z matematyki

Ja matma podstawa 92%, rozszerzona 70%, fizyka 57%.

To pięknie,GRATULACJE!
Każda uczelnia Cię przyjmie ,tylko wybierz dobrze :D :D :D

Obrazek
dziękuje stronie zadania.info

To i ja się pochwalę. Matma pods. 96%, rozszerzenie 70%. Myślałem, że będzie gorzej, ale jest dobrze. Słyszałem, że jak się ma takie wyniki to spokojne dostanę się na dobre studia. To prawda?

Zależy co rozumieć przez "dobre" studia. Najlepiej wchodzisz na stronę uczelni, która cię interesuje i patrzysz na progi :)

Gdyby to było takie proste, to bym wszedł i ogarną. Ale np. na AGH progi są ustalane po wynikach z matury. Więc jeszcze się niepokoje, stąd moje pytanie :D

Podstawa 100% i rozszerzenie 82%. Z rozszerzonej jestem średnio zadowolony, stać mnie było na więcej, ale porobiłem trochę głupich błędów. Musieli też chyba mocno się czepiać, bo myślałem, że będę miał 88% lub 86%.

100% podstawa, 100% rozszerzenie :) oczywiście z matmy :) dzięki zadania.info, bez Was to nie byłoby możliwe!

spinner