Wyniki egzaminu maturalnego 2013 z matematyki

7 lipca 2013
Ilustracja
Dostępne są już wstępne wyniki statystyczne egzaminu maturalnego 2013.

Maturę zdawało ponad 326 tys. osób (w ubiegłym roku było to ok. 340 tys., a dwa lata temu 355 tys. osób). Matura okazała się być prostsza od ubiegłorocznej i zdało ją 81% maturzystów.

Zdawalność matury w zależności od typu szkoły

Matematyka

W tym roku po raz czwarty wszyscy maturzyści musieli zdawać egzamin z matematyki. Ponadto, około 16% maturzystów zdecydowało się zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym (ponad 58 tys. maturzystów wobec 57 tys. w ubiegłym roku).

Zdawalność matury w zależności od typu szkoły

Witam!
Jako, że termin rejestrowania się na uczelnie nieuchronnie się zbliża, mam ogromną prośbę o pomoc w wyborze kierunku. Przede wszystkim myślę o finansach i rachunkowości. Ale chciałabym mieć jeszcze jakiś inny kierunek wybrany na wszelki wypadek, bo jak wiadomo progi na fir są mega wysokie. Dlatego chciałabym żeby ktoś, kto jest obeznany w tym temacie polecił mi jakiś ciekawy i przyszłościowy kierunek. Moje wyniki maturalne pewnie będą mniej więcej takie: MAT PP 96%, MAT PR 75%, POL PP 75%, ANG PP 76%, pisałam również chemię rozszerzoną, ale nie poszła mi dobrze.
Wszystkim tym, którzy zechcą mi pomóc, już teraz barrrdzo dziękuję :)

Modna i przyszłościowa jest ostatnio logistyka.
Z Twoimi wynikami masz szanse,ale wybór należy do Ciebie :)
Poczytaj informacje poszczególnych uczelni,to ułatwi podjęcie decyzji.
Życzę trafnego wyboru !

Pomyśl o przyszłości. Czy znajdziesz pracę po Finansach i Rachunkowości? Może jakiś kierunek inżynierski?

orientuje się ktos o ile może spaść próg na takiej rekrutacji dodatkowej? Interesuje mnie agh a dokładniej inż.biomedyczna. w pierwszej rekrutacji próg wynosił 888, a ja wyliczyłam że miałabym tylko 778 punktów :/ nie wiem czy jest sens w ogóle próbować, bo zostało tylko 30 wolnych miejsc

odradzam ZIP szczególnie na AGH.
ja bym myślała coś o finansach

Jesli chodzi o finanse-nie polecam. Za duzo osób juz studiuje a pozniej zostanie bez pracy. Polecam zaowdy na które zawsze bedzie zapotrzebowanie np informatyk, dietetyk...

Z pewnością coś inżynierskiego. Może: inżynieria chemiczna lub nanotechnologia?

Inżynieria to na pewno.

Z całą pewnością inżynieria. Ma przyszłość.

Kieruj się tym co lubisz i tym co chcesz a nie patrz na trendy bo zanim skończysz studia zmienią się one dwukrotnie. Patrz an swoją przyszłość bo od kierunku studiów czasami nic nie zalezy a czasami wszystko. Zalezy w jakiej branży widzisz siebie za 5 lat i do końca życia kim chcesz być

Dlatego chciałabym żeby ktoś, kto jest obeznany w tym temacie polecił mi jakiś ciekawy i przyszłościowy kierunek.???

Może spróbuj na chybił trafił :?:

Tak najważniejsze jest to, żeby łączyć studia z pasją :) Jeśli interesują Cie kierunki biznesowe, myślę, że powinieneś wybrać uczelnię, która właśnie w takich się specjalizuje. Ja kończyłam studia w Szczecinie i teraz robię podyplomówkę http://www.zpsb.pl/studia-podyplomowe/ z Organizacji i zarządzania w administracji publicznej, co moim zdaniem też jest fajnym i przyszłościowym pomysłem. Ale to wszystko zależy od tego, co jeszcze Cie interesuje. Czy możesz połączyć tą ekonomię z czymś co lubisz?

Najgorzej jak się człowiek niczym nie interesuje i tylko robi coś co wypada, trzeba lub z innych powodów.

i co wybrałeś?

a może Logistyka w Wyższej Szkole Biznesu w Gdańsku (http://www.wsb.pl/gdansk/). Istnieje wiele uczelni państwowych i prywatnych oferujących kierunek logistyka i transport. Osoba podejmująca się takich studiów powinna posiadać pewne predyspozycje: otwartość, plastyczność umysłu, umiejętność planowania, wnioskowania, analizowania i zarządzania zasobami ludzkimi i wszelkimi innymi. Świetnie sprawdzają się tu osoby młode, rzeczowe i nastawione na osiąganie konkretnych celów.

Zdefiniuj pojęcie "plastyczność umysłu" .

wydaje się bardzo trudne. życzę powodzenia

Na co w końcu się zdecydowałaś? :)

no wlasnie wlasnie, klamka zapadła? jestes zadowolona? :D

hej zaczynam zastanawiać się nad wyborem kierunku studiów, co polecacie? Po jakim kierunku można liczyć na pracę? jestem raczej humanistką, ale mam też predyspozycje do nauk ścisłych - matematyki

Najlepiej wybierz cos co lubisz :)

Wyrośnie nam za 10 lat armia programistów, więc może już dziś warto rozwijać się w tym kierunku? Oczywiście dobrze płatna praca w kraju to jednak odległy temat ;)

Informatyka, konstrukcja maszyn :)

korki_fizyka pisze:Najgorzej jak się człowiek niczym nie interesuje i tylko robi coś co wypada, trzeba lub z innych powodów.
Jestem właśnie w takiej sytuacji. Mogę się nauczyć wszystkiego, ale nic mnie nie pasjonuje. A w czerwcu trzeba wybrać jakiś kierunek...

Zrób sobie gap year na przemyślenia :)

Rok przerwy nie jest dobrym pomysłem według mnie. Człowiek pójdzie pracować do McDonald's, bo gdzie indziej mógłby po szkole średniej, przepracuje rok, w międzyczasie zapominając o wszystkim, czego nauczył się w szkole, a i tak nie znajdzie tego czegoś, co będzie chciał robić w życiu. Pasja może pojawić się o wiele później albo wcale. Dlatego lepiej nie marnować czasu (tym bardziej, jeśli ktoś ma już rok w plecy - technikum), wybrać dobry kierunek, znaleźć pracę i jakoś żyć.

Według mnie informatyka to bardzo przyszłościowy kierunek. Niestety trzeba się tym interesować, żeby brać taką opcję pod uwagę.

wybrałem grę na giełdzie

Stosowaną do czego :?:

Zdecydowanie techniczne kierunki owocują w przyszłości ;) Ale jak będziesz dobry w tym co robisz, to wszędzie się dorobisz :)

Ścisłe kierunki, ewentualnie dietetyka.

swpt pisze:Rok przerwy nie jest dobrym pomysłem według mnie. Człowiek pójdzie pracować do McDonald's, bo gdzie indziej mógłby po szkole średniej, przepracuje rok, w międzyczasie zapominając o wszystkim, czego nauczył się w szkole, a i tak nie znajdzie tego czegoś, co będzie chciał robić w życiu. Pasja może pojawić się o wiele później albo wcale. Dlatego lepiej nie marnować czasu (tym bardziej, jeśli ktoś ma już rok w plecy - technikum), wybrać dobry kierunek, znaleźć pracę i jakoś żyć.
A czemu musi iść pracować do McD :?: to ma być rok na przemyślenia a nie na pracę. Otium :!: albo podróż dookoła świata 8) a w ogóle to czy trzeba studiować :?: skoro "już rok stracony w technikum", to można zacząć zaraz po maturze rozkręcać własny interes i będziesz wtedy 4-5 lat do przodu w tym wyścigu szczurów :lol:

Myślę ze poza wszelkimi wynikami, istotne jest również to, co chciałabyś robić. Nie chodzi o to, zeby isc gdzies bo opinie dobre, bo prestiz skoro nie bedzie Cie to zupełnie interesowało, nie bvedziesz miała motywacji do nauki. Powodzenia i samych pozytywnych decyzji

Zdecydowanie kierunki techniczne. Jest tu tak duży wybór, ze na pewno coś się uda wybrać.

elveer pisze:Zdecydowanie kierunki techniczne. Jest tu tak duży wybór, ze na pewno coś się uda wybrać.
Tu czyli gdzie :?: pewnie niedługo pojawi się jakaś reklama :)

Można skorzystać z doradztwa zawodowego niby ale nie mam pojęcia czy to działa

Zamiast doradztwa zawodowego, przeanalizujmy sobie w czym jesteśmy mocni oraz co chcielibyśmy ewentualnie w przyszłości robić. Nie kierujmy się tym, gdzie idą nasi znajomi, czy tym gdzie zarobimy najwięcej. Szkoda tracić czas na pracę w zawodzie który znienawidzimy prędzej czy później :)

A czym taka analiza różni się własnie od doradztwa zawodowego? Chyba w praktyce niczym.

dużo już wtopiłeś :?: 10 min temu pisałeś, ze dopiero planujesz :D

spinner