Zadania.info Największy internetowy zbiór zadań z matematyki

/Konkursy/Zadania testowe/Zadania z treścią/Zadania z liczbą osób

Wyszukiwanie zadań

W pokoju bawią się koty i psy. Liczba kocich łap jest dwa razy większa niż liczba psich nosów. Liczba kotów jest
A) dwa razy większa od liczby psów.
B) równa liczbie psów.
C) równa połowie liczby psów.
D) 1 4 liczby psów.
E) 16 liczby psów.

W pewnej klasie okazało się, że liczba chłopców, którzy rozwiązali zadania kangurowe, jest równa liczbie dziewcząt, które nie potrafiły tego zadania rozwiązać. Kogo było więcej w tej klasie: tych wszystkich, którzy rozwiązali zadanie, czy wszystkich dziewcząt?
A) Wszystkich dziewcząt
B) Tych wszystkich, którzy rozwiązali zadanie
C) Tych, którzy rozwiązali zadanie, było tyle samo co wszystkich dziewcząt
D) Nie da się tego ustalić
E) Opisana sytuacja jest niemożliwa

W maratonie ulicznym udział wzięło 2009 zawodników. Liczba zawodników pokonanych przez Piotra, startującego w tym maratonie, okazała się trzy razy większa niż liczba zawodników, z którymi Piotr przegrał. Które miejsce zajął Piotr w tym maratonie?
A) 503 B) 501 C) 500 D) 1503 E) 1507

W pokoju znajdowała się pewna liczba osób. Ich średni wiek równy był liczbie osób znajdujących się w pokoju. Gdy do pokoju wszedł 29 letni człowiek, okazało się, że średni wiek był równy liczbie osób w pokoju. Ile osób znajdowało się na początku w pokoju?
A) 14 B) 15 C) 16 D) 17 E) 18

W spotkaniu towarzyskim u Adama wzięło udział czterech chłopców i cztery dziewczyny. W czasie spotkania chłopcy tańczyli tylko z dziewczętami, a dziewczęta tylko z chłopcami. Po spotkaniu na pytanie: „z iloma różnymi osobami tańczyłeś w czasie spotkania”, chłopcy kolejno powiedzieli 3,1,2,2, natomiast trzy pierwsze dziewczęta podały liczby: 2,2,2. Z iloma chłopcami tańczyła czwarta dziewczyna?
A) 0 B) 1 C) 2 D) 3 E) 4

spinner