VII próbna matura 2021 z matematyki z zadania.info

17 kwietnia 2021
Ilustracja
Właśnie zamieściliśmy arkusze VII tegorocznej próbnej matury z matematyki organizowanej przez nasz serwis.

Zadania na poziomie podstawowym
Zadania na poziomie rozszerzonym

Aby maksymalnie wykorzystać tę okazję do sprawdzenia swoich umiejętności radzimy spróbować rozwiązać te zadania w warunkach maksymalnie zbliżonych do egzaminacyjnych. W tym celu

  • Postarajcie się wygospodarować odpowiednią ilość czasu (170 minut na poziomie podstawowym i 3 godziny na rozszerzonym) tak, aby zadania rozwiązywać bez przerw.
  • Korzystajcie tylko z takich przyborów jakie są dopuszczone na egzaminie: prosty kalkulator, linijka, cyrkiel, tablice wzorów.
  • Starajcie się zmieścić rozwiązania na arkuszach egzaminacyjnych.
  • Starajcie się maksymalnie wykorzystać czas. Jeżeli zostanie wam czas, to myślcie nad zadaniami, których nie udało wam się rozwiązać. Jeżeli uda wam się rozwiązać wszystkie zadania, to sprawdźcie swoje rozwiązania.

Powinno to być oczywiste, ale rozwiązywanie zadań w warunkach egzaminacyjnych jest bardzo specyficzne. Trzeba umieć radzić sobie ze stresem związanym z egzaminem, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości czasu, ze stresem związanym z brakiem wystarczającej ilości miejsca do pisania (wszystko co napiszemy musimy oddać). Z tego powodu radzimy już w tej chwili zacząć się przyzwyczajać do takich warunków.

Rozwiązania zadań.

Poziom podstawowy
Poziom rozszerzony

Kolejna zabawa maturalna już za tydzień, 24 kwietnia.

Właśnie zamieściliśmy arkusze VII próbnej matury.
https://zadania.info/n/3502555
Do jutra (18 kwietnia) do godz. 16 posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie na
supergolonkaMALPAzadania.info

Rozwiązania zadań:
Podstawa
Rozszerzenie

Czy mógłbym prosić o sprawdzenie rozwiązania w zadaniu 14 z arkusza rozszerzonego? Wydaję mi się, że jest tam błąd (w przedostatniej linijce).
Bardzo dziękuję

Tak, ma być 4 zamiast 8.

Czy na pewno są to próbne arkusze w oparciu o tegoroczne wytyczne? Z uwzględnieniem zmian? W jednym z arkuszy pierwszy lub drugi PR znalazłam zad dotyczące okręgów stycznych...
Pozdrawiam
L

ludzikk pisze: 21 kwie 2021, 05:13 Czy na pewno są to próbne arkusze w oparciu o tegoroczne wytyczne? Z uwzględnieniem zmian?
Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w walce :idea:

Pozdrawiam

Czy można wyjaśnić o co chodzi w zadaniu 10 PR po obliczeniu pochodnej. Co tutaj robimy i dlaczego ignorujemy delte w obliczeniach?
"Ponieważ Δ wygląda niezbyt atrakcyjnie, nie będziemy obliczać pierwiastków pochodnej. Zamiast tego zauważmy, że są one położone symetrycznie względem prostej"
z góry dzięki.

Czy w zad nr 6 t nie powinno być (0,49>

Dobra, nieważne :// już widzę

spinner