Nowości w Kreatorze zestawów

16 grudnia 2013
Ilustracja
W odpowiedzi na sugestie naszych użytkowników wprowadziliśmy do Kreatora zestawów kilka udogodnień - wśród nich znalazła się długo oczekiwana możliwość dodawania własnych zadań.

Zmiana zadań zamkniętych na otwarte.

Wprowadziliśmy w Kreatorze możliwość automatycznej zmiany zadań zamkniętych na otwarte.

Zamian zadań na otwarte.

Opcja ta jest dostępna dla kilku tysięcy zadań zamkniętych dostępnych w naszym serwisie, choć oczywiście nie dla wszystkich zadań zamkniętych taka zmiana ma sens.

Dodawanie zadań z zestawów.

Odpowiadając na prośbę użytkowników Kreatora, dodaliśmy możliwość dodawania zadań do tworzonego zestawu bezpośrednio z zestawów dostępnych w serwisie zadania.info.

Dodawanie zadań z zestawu.

Zadania można dodawać zarówno z zestawów naszego autorstwa, z zestawów generowanych w generatorze zestawów, jak i z zestawów dostępnych w bazie sprawdzianów.

Z przyczyn technicznych, opcja dodawania zadań z zestawów jest dostępna tylko dla osób posiadających abonament w naszym serwisie.

Dodawanie własnych zadań do zestawów.

Kolejną nowością jest możliwość dodawania do zestawów tworzonych w Kreatorze, zadań z naszego forum.

Dodawanie zadań z forum.

W ten sposób baza zadań dostępnych w Kreatorze powiększyła się o zadania zawarte w ponad 200 tys. postów na forum!

Co więcej, utworzyliśmy na forum specjalny dział, w którym możecie Państwo dodawać własne zadania. W ten sposób macie Państwo teraz całkowitą kontrolę nad zawartością zestawów tworzonych w Kreatorze.

Aby zilustrować możliwość tworzenia zestawów z własnych zadań, zamieszczamy poniżej 4 przykładowe zestawy stworzone całkowicie w oparciu o zadania zamieszczone na forum.

Ułamki dziesiętne - sprawdzian w szkole podstawowej
Arkusz Zadania (HTML) Zadania Rozwiązania Odpowiedzi Tester
Zadania na forum: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Granice - sprawdzian w liceum
Arkusz Zadania (HTML) Zadania Rozwiązania Odpowiedzi Tester
Zadania na forum: 1 2 3 4 5

Pochodna - sprawdzian w liceum
Arkusz Zadania (HTML) Zadania Rozwiązania Odpowiedzi Tester
Zadania na forum: 1 2 3 4 5

Liczby zespolone - kolokwium
Arkusz Zadania (HTML) Zadania Rozwiązania Odpowiedzi Tester
Zadania na forum: 1 2 3 4 5 6

Strefa nauczyciela

Ostatnia z nowości, to dział na forum, do którego mają dostęp tylko i wyłącznie nauczyciele. Jest to miejsce, w którym będziecie mogli Państwo dodawać zadania tak, aby dostęp do nich nie był publiczny. Aby uzyskać dostęp do 'strefy nauczyciela' należy wypełnić i przesłać do nas odpowiedni formularz. Osoby będące nauczycielami akademickimi proszę o indywidualny kontakt (kontaktMALAPAzadania.info).

Z przyjemnością informuję, że dodaliśmy do Kreatora zestawów możliwość dodawania zadań z forum. Jakie ta funkcja stwarza możliwości pozostawiam Waszej wyobraźni, np. nie ma przeszkód, żeby zacząć używać Kreatora do układania sprawdzianów z WOS-u :)

Wbrew pozorom cały system jest technicznie dość skomplikowany, więc w początkowym okresie mogą niektóre rzeczy źle działać - bardzo nam zależy na Waszych uwagach w tym zakresie.

Czy jest jakakolwiek techniczna możliwość dodania w ten sposób na forum zadania testowego?

Wprowadzone zmiany są super.

Proponuję przemyśleć jeszcze następującą zmianę kreatora sprawdzianów, aby przy rozwiązywaniu zadań online nie było wymagane robienie ich po kolei.

spinner